Hlavní navigace

Samsung rozšiřuje řadu fotoaparátů se dvěma LCD displeji o nové modely

17. 1. 2010

Sdílet

Samsung rozšiřuje řadu fotoaparátů se dvěma LCD displeji o dva nové modely


Nové modely (s rozlišením 12,4 megapixelů u PL150 a 12,2 megapixelů u PL100) se dvěma LCD displeji nabízejí řadu modernizovaných funkcí.

 

Nový přední LCD displej

Nové modely řady 2View PL150 a PL100 jsou vybaveny 1,5“ barevným LCD displejem na přední straně fotoaparátu. Tento 1,5“ displej dává uživateli možnost pořídit kvalitní autoportrét nebo se připojit do záběru k přátelům či rodině. Nově mohou uživatelé modelů PL150 a PL100 využívat přední 1,5“ LCD displej kromě pořizování fotografií i k natáčení videosekvencí - model PL150 nabízí videosekvence v rozlišení 720p HD s rychlostí záznamu 30 snímků za sekundu (fps). Pro model PL150 je k dispozici také volitelný adaptér HDMI, díky kterému si uživatelé mohou své videozáběry i digitální fotografie přehrávat ve vysokém rozlišení na televizoru HDTV nebo monitoru s HD rozlišením.

Vylepšení proslulých funkcí Samsung 2View

Kromě přehrávání zábavné animace na předním LCD displeji přehrávají modely PL150 a PL100 v režimu Děti také melodii, která pomáhá získat pozornost dětí, a pořídit tak pěkný záběr (další animace jsou k dispozici ke stažení na adrese www.samsung.com). Funkce samospoušť pomáhala u původních fotoaparátů 2View pořizovat dokonalejší skupinové fotografie, protože zobrazovala náhled a vizuální odpočet samospouště na předním LCD displeji, takže všichni před fotoaparátem věděli, kdy přesně bude přístroj fotografovat. Samospoušť je u nových modelů PL150 a PL100 dotažena na novou úroveň a stejnou funkci lze nyní použít i při nahrávání videosekvencí, takže všichni ve skupině přesně vědí, kdy se nahrává.

PL150

Pokud jde o pořízení dokonalého záběru, modely Samsung 2View PL150 a PL100 jsou vybaveny populární funkcí rozpoznání úsměvu, která automaticky aktivuje spoušť při rozpoznání úsměvu. Tato funkce je však nově doplněna o funkci Couple Shot, která uživatelům umožňuje nastavit fotoaparát tak, aby zachytil snímek v okamžiku, kdy osoby v záběru k sobě nakloní hlavy.

12megapixelové rozlišení, velké displeje a nová optika

Nové modely Samsung 2View PL150 a PL100 jsou opatřeny 12,2 megapixelovým CCD snímačem s barevným filtrem a barevnou hloubkou True Colour. 5x optický zoom a 27mm širokoúhlý objektiv modelu PL150 vám dovolí širší záběr z kratší vzdálenosti. Fotoaparát PL150 je vybaven také duální stabilizací obrazu, což je technologie společnosti Samsung, která uživatelům pomáhá pořizovat nerozmazané záběry. Optická stabilizace obrazu vyvažuje chvění ruky pohybem objektivu opačným směrem. Pokud optická stabilizace nestačí, práci automaticky přebírá digitální stabilizace obrazu. Model PL100 je vybaven standardním 35mm objektivem s 3x optickým zoomem a digitální stabilizací obrazu. Oba modely – PL150 i PL100 – mají velké zadní LCD displeje s rozlišením 230 tis. pixelů. Fotoaparát PL150 je vybaven větším 3“ zadním LCD displejem, zatímco PL100 má 2,7“ LCD displej.

Oba fotoaparáty jsou dále vybaveny technologií společnosti Samsung pro rozpoznávání scén Smart Auto (foto a video pro PL150), která byla upravena tak, aby ji bylo možné používat nejen při pořizování fotografií, ale i při natáčení videosekvencí. Funkce Smart Auto (foto a video) analyzuje klíčové prvky kompozice jako například barvu, jas, pohyb a postavy a poté volí příslušný režim scény tak, aby bylo dosaženo očekávaného výsledku.

Modely PL150 a PL100 jsou také vybaveny systémem Perfect Portrait společnosti Samsung. Mezi funkce systému Perfect Portrait patří rozpoznání úsměvu, rozpoznání mrknutí, korekce červených očí a režim pro zobrazení tváře, které uživatelům umožňují pořizovat záběry v okamžiku, kdy fotografované osoby vypadají nejlépe.

Řada 2View zaujme i stylovým designem

Použitý design byl poprvé představen u plochých obrazovek HDTV společnosti Samsung v roce 2008 a do světa digitálního záznamu se dostal v roce 2009 díky kamerám SMX-C14 a SMX-C10. Modely PL150 a PL100 mají zkosený design, kdy je zadní část fotoaparátu nakloněna o 7°.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?