Hlavní navigace

Technologie Smart od Samsungu zpříjemňuje fotografování

9. 5. 2009

Sdílet

K čemu slouží technologie Smart od Samsungu?

 

Samsung Electronics společně s aktuální produktovou řadou digitálních fotoaparátů přináší nové Smart technologie, které uživatelům digitálních fotoaparátů usnadní tvorbu kvalitních snímků. První z nich je funkce Smart Auto, jež zajistí kvalitu vašich snímků bez ohledu na podmínky, v nichž jsou pořizovány. Druhou funkcí je Smart Album, díky níž dojde ke zjednodušení procesu třídění a organizace fotek v digitálním fotoaparátu. Ostatními „smart“ funkcemi je funkce Frame Guide a Perfect Portrait.

Zatímco připravujete kompozici vašeho snímku, technologie Smart Auto automaticky vyhodnotí prostředí, v němž právě fotíte, a vybere ten nejvhodnější z přednastavených scénických režimů. Výběr režimů je opravdu široký, na výběr jich máte celkem 11 - patří se režim makro, makro text, krajina, bílá, stativ, akce, noc, noční portrét, zadní světlo, portrét se zadním světlem a režim portrét.

Perfect Portrait obsahuje mnoho inteligentních funkcí, jako například Beauty Shot, detekci úsměvu, mrknutí nebo inteligentní detekci obličeje, která za vás vždy pořídí bezvadný portrét. Detekce obličeje umožňuje vašemu fotoaparátu automaticky nastavit expozici a zaostřit na tváře uložené v databázi vašeho fotoaparátu. Kromě toho vám funkce automatické detekce obličeje umožňuje rychle zaostřit na hlavní předmět vašeho zájmu, aniž byste museli cokoli manuálně nastavovat.

Funkce Beauty Shot automaticky odhalí nedokonalosti, jako jsou skvrny na pokožce či tmavá místa na tváři, a vyretušuje je tak, že tvář bude vypadat jasnější a hladší. A díky různým úrovním nastavení si můžete sami určit míru retušování.

Funkce Smart Album automaticky seřazuje fotografie na základě data, kdy byly pořízeny, dále podle jejich obsahu a převažující barvy fotografie. V závislosti na tom, jaký snímek hledáte, můžete fotografie vyhledávat také podle typu snímku, jako je portrét, pár nebo skupina. Funkce Smart Album vám umožňuje vyhledávat i fotografie měst a krajin, které jste pořídili, nebo podle oblíbených tváří.   Samozřejmostí je i automatické třídění fotografií v závislosti na typu souboru, zda se jedná o fotografii, video nebo hlasový záznam. 

Mezi fotoaparáty nové řady, které podporuji funkci Smart Auto, patří model WB 1000, WB 550, ST 50, IT 100, PL 65, PL 60 a PL 55. Funkcí Smart Album disponují všechny digitální fotoaparáty Samsung kromě základní řady ES.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?