Hlavní navigace

Samsung vydal nové konvertibilní Chromebooky

5. 1. 2017

Sdílet

Samsung Chromebook Pro a Plus se liší v podstatě jen procesorem, který tepe pod povrchem. Zatímco dražší model Pro disponuje čipem Intel Core M3 6Y30 taktovaným na 900 MHz (přetaktovatelným na 2,2 GHz), levnější Plus varianta využívá šestijádrové řešení na architektuře ARM se dvěma jádry Cortex-A72 a čtyřmi Cortex-A53.

Oba modely jsou vybaveny 12,3palcovým dotykovým displejem s rozlišením 2 400 x 1 600 pixelů (poměr stran 3:2), který je pokryt ochranným sklem Gorilla Glass 3. K dalším specifikacím se řadí 4 GB DDR3 RAM, 32 GB prostoru na lokálním úložišti, 802.11ac (2x2) Wi-Fi konektivita, technologie Bluetooth 4.0 či dvojice portů USB typu C. Životnost baterie těchto něco málo přes kilo vážících zařízení je až osm hodin.

Samsung

Velkou výhodou notebooků od Samsungu – kromě toho, že jde o konvertibilní modely typu 2 v 1 – je fakt, že byly vytvořeny speciálně pro Google Play a jeho záplavu androidových aplikací. K dispozici je taktéž integrované pero pro kreslení či zapisování poznámek, poměrně slušný je také design.

Samsung Chromebook Plus bude cenově začínat na 449 dolarech (11,5 tisíce korun), a ačkoliv nevíme, zda a kdy budou dostupné na českém trhu, měl by se v prodeji objevit někdy koncem jara. Konkrétní regiony však zatím nejsou známy.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?