Hlavní navigace

Zálohovací služba Norton Online Backup 2.0 podporuje počítače PC i Mac

23. 12. 2009

Sdílet

Služba Norton Online Backup 2.0 podporuje počítače PC i Mac


Společnost Symantec dnes představila novou verzi služby Norton Online Backup, která nyní podporuje systém Windows a Mac až v pěti počítačích, jež mohou službu používat prostřednictvím jednoho centrálního účtu. Aktualizovaná verze dává spotřebitelům možnost sdílet dokumenty s dalšími uživateli, přenášet soubory mezi libovolnými vlastními počítači a kdykoli načíst zálohované soubory prostřednictvím libovolného webového připojení, včetně změněných souborů za dobu až 90 dní. Služba Norton Online Backup je k dispozici celosvětově ve 24 jazycích.

Služba Norton Online Backup podle Symantecu zjednodušuje sdílení velkých souborů s přáteli a kolegy nebo přenášení dat mezi počítači v domácnosti. Uživatelé mohou vybrat a sdílet kterýkoli ze zálohovaných souborů. Stačí jim k tomu webový prohlížeč a vygenerovat jedinečný odkaz pro stažení, který mohou zaslat e-mailem na libovolnou adresu. Rozšířené přenesení souborů, které je užitečné zejména po zakoupení nového počítače, pomáhá uživatelům přenést soubory mezi počítači v domácnosti. Soubory lze nyní přenášet vzdáleně mezi všemi počítači přiřazenými ke stejnému účtu Norton Online Backup.

 

Nové funkce služby Norton Online Backup verze 2.0:

•    Službu je možné využívat v počítačích se systémem Windows a Mac, podporuje operační systémy Microsoft XP, Vista, Windows 7 a Mac OS X (včetně Mac OS X 10.6 „Snow Leopard“).
•    Pomocí přepracovaného webového řídicího panelu mohou uživatelé odeslat e-mailem prostřednictvím odkazu pro stažení libovolný zálohovaný soubor.
•    Správa verzí soborů uchovává předchozí verze zálohovaných souborů po dobu až 90 dní, takže je možno snadno načíst starší verze.
•    Rozšířené hledání umožňuje uživatelům hledat zálohované soubory podle názvu, data, velikosti nebo typu souboru.
•    Zálohování otevřených souborů uloží nejaktuálnější soubor i když je otevřený (důležité zejména u e-mailových souborů).
•    Vymazání souborů a správa úložiště umožňuje uživatelům odstranit dříve zálohované soubory a tím uvolnit místo v úložišti.
•    Mezi další nové funkce patří vylepšené přenesení souborů, automatické počáteční nastavení, uživatelská nastavení a přepracované uživatelské rozhraní.


Cena a dostupnost na trhu

Službu Norton Online Backup verze 2.0 je nyní možno zakoupit prostřednictvím vybraných maloobchodů a také online na adrese http://www.symantec.com/cs/cz/norton/online-backup. Služba Norton Online Backup bude u stávajících uživatelů v následujících týdnech automaticky aktualizována na novou verzi. Cena služby je 1299 Kč za rok. Zahrnuje úložiště online o velikosti 25 gigabajtů (GB) pro zálohování souborů až z pěti počítačů. Další úložný prostor je možno kdykoli dokoupit.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?