Hlavní navigace

Službu důvěryhodných e-mailů nabízí pomocí technologie DKIM firma Active 24

15. 10. 2010

Sdílet

Jedná se o zabezpečení, které za pomocí asymetrického šifrování dokáže zaručeným způsobem ověřovat, že konkrétní email (včetně jeho nezměněného obsahu) byl zaslán z určité domény.

Při použití DKIM technologie příjemce pošty pozná, že e-mail byl odeslán skutečně z odesílatelovy domény a také to, že obsah emailu nebyl cestou nijak modifikován. Zaručuje tak, že e-mailová komunikace neprobíhá z falešné adresy nebo že není jinak podvržena. DKIM je pro klienty firmy poskytován zdarma.

DKIM funguje tak, že veřejná část klíče používaného k podpisu je umístěna do DNS TXT záznamu a následně SMTP server používaný pro odesílání pošty každý e-mail podepíše privátní částí klíče a tento podpis umístí do hlavičky zprávy k tomu určené pro pozdější ověření příjemcem. Služba je přitom poskytována transparentně, uživatel tedy nemusí nic aktivovat či provádět.

Poštovní server či klient příjemce, který DKIM podporuje, ověří platnost podpisu a e-mail typicky zvýhodní na spamfiltru jako při whitelistingu a v některých případech také označí doménu odesílatele i obsah zprávy jako ověřené.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?