Hlavní navigace

Smartphony Nokia Lumia přijdou na trh s českým obsahem

27. 1. 2012

Sdílet

Český uživatel dostane možnost vybrat si mezi vyhledávačem Bing a lokálním vyhledávačem Seznam.cz, který bude v telefonu též dostupný. „Seznam.cz je česká firma se zaměřením na český trh. Jsme rádi, že jsme dostali příležitost nabídnout českým uživatelům naše hledání. Ve spolupráci s českým zastoupením společnosti Nokia jsme upravili jak domovskou stránku hledání, tak zobrazování výsledků specificky pro telefony Lumia, aby byl uživatelský zážitek co nejlepší,“ říká k tomu Ivan Mikula, produktový manažer mobilních služeb Seznam.cz. Pro telefony zakoupené nyní bude vyhledávací engine Seznam.cz k dispozici s dalším updatem softwaru pravděpodobně v polovině února. Přístroje, které přijdou do obchodů poté, již budou Seznam.cz obsahovat přímo z výroby. Lumia 710 dostane český vyhledávač koncem února.

Další kustomizací pro české uživatele je kanál s aplikacemi „Nokia Collection“. Aplikací pro Windows Phone je již přes 50 000 a v takovém množství není jednoduché se orientovat. Čeští experti na aplikace proto v kanálu doporučují ty údajně nejlepší a nejzajímavější. Jednou z dalších klíčových funkcí dnešních smartphonů je hlasová navigace zdarma. Tu mají modely Lumia v podobě aplikace Nokia Autem.

Smartphony Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 budou v prodeji od 1. února 2012 za přibližnou maloobchodní cenu 12 490 Kč, respektive 7 990 Kč. Společnost Nokia se rozhodla marketingově spolupracovat v první vlně prodeje s omezeným počtem partnerů. Kromě značkových obchodů Nokia v Praze (Palác Flora, OC Smíchov) a Brně (OC Olympia) bude možné najít přístroje Lumia u všech tří mobilních operátorů (Telefónica Czech Republic, T-Mobile, Vodafone), ve všech obchodech Electro World a v internetovém obchodě Alza.cz. Podle komentátorů v každém případě Nokii čeká boj a nutnost přesvědčit zákazníky. Uvidíme tedy, jestli i na nové Lumie vzniknou fronty jako v případě uvádění nových iPhonů a nebo se jejich prodej v Česku obejde bez mánie a hektických tlačenic.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?