Hlavní navigace

Směrovač TP-Link Archer C8 přináší rychlé bezdrátové připojení

28. 12. 2014

Sdílet

TP-Link Archer C8 zvládá teoretickou rychlost přenosu dat o celkové hodnotě 1,75 Gbit/s, a to díky podpoře standardu 802.11ac. V méně vytíženém pásmu 5 GHz přenáší zařízení data rychlostí až 1,3 Gbit/s, ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz pak rychlost přenosu dosahuje až 450 Mbit/s. Běh zařízení je stabilní díky integrovanému dvoujádrovému procesoru taktovanému na 800 MHz. Díky tomu se směrovač hodí i pro náročnější aplikace, třeba pro streaming videa v HD kvalitě či hraní online her.

TP-Link Archer C8Po hardwarové stránce je Archer C8 vybaven také třemi dvoupásmovými anténami a výkonnými zesilovači signálu. Díky automatické lokalizaci připojených zařízení navíc router umí směrovat signál příslušným směrem, díky čemuž je navýšena efektivita připojení.

Pro klasické „drátové“ připojení jsou k dispozici plně stíněné WAN a LAN porty nabízející propustnost až 1 000 Mbit/s. Síťovou tiskárnu či sdílené úložiště je pak možné připojit k jednomu portu USB 2.0 a jednomu USB 3.0. Uživatelé, kteří ke směrovači připojí externí úložiště, k němu mohou přistupovat také prostřednictvím integrovaného FTP serveru.

Směrovač TP-Link Archer C8 je na českém trhu možno zakoupit za doporučenou koncovou cenu 3 999,- Kč včetně daně.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?