Hlavní navigace

SoC pro PC? Intel uvedl na trh první verzi

5. 6. 2013

Sdílet

Oproti oproti předchozí generaci nabízejí až padesátiprocentní nárůst životnosti baterie při aktivní zátěži. Jde prý o vůbec největší mezigenerační nárůst v dějinách Intelu – u některých modelů ultrabooků využívajících nové procesory tak baterie při aktivní zátěži dosahuje kapacity až devíti hodin. 

Nejnovější procesory Core jsou první SoC (System on Chip) určené pro PC a jsou založeny na 22nanometrovém výrobním procesu. Kromě ultrabooků najdou uplatnění i v zařízeních typu dva v jednom - tyto počítače budou osazeny dotykovými displeji, vedle toho budou mít ale i klávesnici a jejich systém se bude schopen přizpůsobit uživateli a nabídnout mu plnou kompatibilitu aplikací. Jedno jediné zařízení tak bude svým uživatelům sloužit jak k práci, tak k zábavě.

Systémy postavené na čtyřjádrové verzi nových procesorů Core jsou k dispozici již nyní, další verze se na trhu objeví v následujících měsících.

Nová generace Core je rovněž vybavena integrovanou grafikou, jež prý nabízí stejný výkon jako specializované grafické čipy, anebo až dvojnásobný výkon oproti předchozí generaci procesorů Intel. Grafika Iris bude nabízena na vybraných verzích procesorů Intel Core.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?