Hlavní navigace

Softwarově definovaná datová centra? Podle VMwaru snadno a rychle

4. 9. 2015

Sdílet

Rozšířením virtualizace na celé datové centrum mohou IT organizace srazit investice až o polovinu, a zároveň zkrátit dobu nasazení a provisioningu z dnů na hodiny, tvrdí představitelé VMwaru.

Díky EVO SDDC budou firmy schopné snáze nasadit a provozovat virtuální infrastrukturu ve formě služby, a získají tak efektivitu, pružnost a kontrolu pro vybudování a provoz privátních, veřejných a hybridních cloudů.

EVO SDDC bude obsahovat základní komponenty hyper-konvergované infrastruktury od VMwaru – vSphere, Virtual SAN a NSX – které umožňují konvergenci výpočetního výkonu, úložiště a sítí do jediné integrované vrstvy softwaru, který lze provozovat na jakékoli komoditě x86 infastruktury.

EVO SDDC představuje plně automatizovanou softwarovou sada pro zajištění softwarově definovaného datového centra jako integrovaného systému. Velké firmy a poskytovatelé služeb budou moci využít EVO SDDC k nasazení a škálování softwarově definovaného datového centra.

IT organizace prý dokážou vyhovět celé škále klíčových požadavků na datová centra, od automatického poskytování aplikací a infrastruktury, přes firemní mobilitu, až po zajištění vysoce dostupné a odolné infrastruktury, to vše bez kompromisů v oblasti bezpečnosti, kontroly nebo možnosti volby.

EVO SDDC obsahuje i nástroj Manager pro automatizaci, který zjednoduší a výrazně zredukuje čas potřebný pro zapnutí, provisioning a monitoring virtuálních a fyzických zdrojů, včetně softwaru, serverů a switchů.

Například sloučí zdroje z různých racků do jediného „virtuálního racku“ a může dynamicky zajišťovat kapacitu pro pracovní zátěž na základě dostupnosti a požadavků na výkon. Poskytne také automatizovanou správu životního cyklu pro veškerý hardware a integrované softwarové sady od VMwaru.

Novinka zahrnuje i služby pro správu hardwaru (Hardware Management Services), které abstrahují vlastnosti heterogenního hardwaru složeného ze switchů, serverů a rozvodných jednotek (PDU).

Cílem VMwaru je nabídnout toto řešení ve formě open source kódu a umožnit firmám spolupracovat se širokým ekosystémem partnerů, a podpořit tak vývoj vedoucí k širší kompatibilitě hardwaru a vylepšeným technologiím.

Zákazníci využívající EVO SDDC budou rovněž moci snadno integrovat řešení Horizon pro infrastrukturu virtuálních desktopů či vRealize Automation pro využívání infrastruktury formou služby.

Každý zaplněný rack zajistí podporu pro více než 1000 virtuálních strojů pro infrastrukturu ve formě služby nebo více než 2000 desktopových virtuálních strojů.

Virtual SAN 6.1 zase rozšíří možnosti ochrany dat v rámci kritických podnikových prostředí díky nové funkci „Stretched Cluster Feature“ a vylepšené funkci vSphere Replication, která poskytne zálohování každých pět minut (RPO).

Navíc nejnovější verze umožňuje novou pokročilou správu a monitoring díky těsné integraci s  vRealize Operations a obsahuje nový Health Check Plug-In pro sledování výkonu, analýzu prvotních příčin a plánování kapacity.

Virtual SAN je podle výrobce vhodný řešením pro celou škálu oblastí ve velkých prostředích, včetně kritických podnikových aplikací, infrastruktury virtuálních desktopů, vzdálené práce s IT, testování a vývoje.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?