Hlavní navigace

Softwarově definovat už jde i bezpečnostní architektura

19. 3. 2014

Sdílet

Podle něj jde o revoluční bezpečnostní architekturu, která usnadní ochranu v rychle se rozvíjejícím světě IT i hrozeb. Novinka představuje třívrstvou bezpečnostní architekturu složenou ze segmentů pro vynucování, kontrolu a správu.

Přitom se odděluje vrstva správy od vrstvy vynucování, což umožňuje nastavit robustní a spolehlivé body pro vynucování s aktualizací ochrany v reálném čase z kontrolní vrstvy.

SDP využívá pro okamžitou ochranu informace o hrozbách z e sítě svých senzorů a nabízí modulární správu a otevřenou strukturu řízení.

 „Softwarově definovaná bezpečnostní architektura Check Pointu pomůže IT týmům lépe redesignovat zabezpečení podnikových sítí s ohledem na současné IT prostředí bez geografického omezení i s ohledem na dynamický svět hrozeb,“ charakterizuje novinku  Charles Kolodgy, viceprezident pro výzkum v IDC.

„Existuje velké množství bezpečnostních produktů, které jsou ale spíše reaktivní a taktické povahy, než aby byly orientované architektonicky. V reakci na tuto mezeru jsme vyvinuli softwarově definovanou ochranu a poskytujeme organizacím agilní a zabezpečenou bezpečnostní infrastrukturu,“ dodává Amnon Bar-Lev, prezident společnosti Check Point.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?