Hlavní navigace

Sony Alpha 55 a 33: snímání až 10 snímků za vteřinu

28. 8. 2010

Sdílet

Rodina fotoaparátů Sony s výměnnými objektivy řady α (alfa) se rozrostla o dva kompaktní modely - α55 a α33.  Jedná se o první digitální fotoaparáty Sony využívající technologie Translucent Mirror. V porovnání s běžnými digitálními zrcadlovkami značenými zkratkou DSLR využívá Translucent Mirror nepohyblivé, propustné zrcadlo, které „rozdělí” světelnou informaci mezi obrazový čip a sekundární nezávislý senzor autofokusu.

Technologie Translucent Mirror podle výrobce skýtá i další výhody ve srovnání s běžnými DSLR modely: počínaje menší velikostí umožňující kompaktnější design fotoaparátů až po nové funkce. I proto přístroje α55 a α33 osloví hlavně ty, kteří dokumentují běžné rodinné události a také ty, kdo často cestují a bude se jim hodit menší, lehčí přístroj.

 

Sony Alpha 55

Technologie Translucent Mirror umožňuje u fotoaparátu a55 sériové snímání až 10 snímků za vteřinu (nebo 7 snímků za vteřinu u typu a33), a to při nastavení programu AE - Continuous Priority. Obrazový čip CMOS Exmor APS HD zabudovaný v obou fotoaparátech také umožňuje natáčení filmových záznamů v HD kvalitě při malé hloubce ostrosti - kdy je pozadí rozostřené a vystupují převážně detaily vpředu (tzv. bokeh efekt).

Sony Alpha 55

 

Výklopný a do stran otočitelný (až do 270 stupňů) Xtra Fine LCD displej má úhlopříčku 7.5 cm (3.0"), přičemž jeho podlouhlý tvar odpovídá širokoúhlému formátu 16:9. Kromě LCD zobrazovačů jsou přístroje vybaveny i elektronickými hledáčky s rozlišením 1.15 milionu bodů. Jak v tomto hledáčku, tak na LCD displeji se zobrazuje nastavení expozice, hloubka ostrosti či barevné podání.

Těla přístrojů α55 a α33 jsou kompatibilní se širokou škálou více než 30 výměnných objektivů s tzv. A bajonetem a jsou vybaveny stabilizací SteadyShot.  Přístroje nabízejí i funkci 3D Sweep Panorama umožňující vytvářet široké panoramatické záběry. Prostorová 3D panoramata si následně můžete prohlédnout na kompatibilní 3D televizi. Model SLT-A55 disponuje zabudovaným GPS modulem, který průběžně ukládá přesnou polohu jednotlivých záběrů i místa pořízení filmových klipů.

Nové fotoaparáty Sony α55 a α33 využívající technologie Translucent mirror budou v prodeji od poloviny září (model α33) a října (model α55) tohoto roku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?