Hlavní navigace

Sony Ericsson a Toshiba vyvinuli mobilní telefon s přídavným digitálním projektorem

23. 4. 2009

Sdílet

Japonské telefony iida

 

Vysouvací mobil v černé barvě s decentním stříbrným, zeleným, nebo růžovým prvkem na čelním panelu a nerezovým orámováním disponuje třípalcovým dotykovým displejem s rozlišením 480×854 pixelů. Dále je osazen 3-megapixelovou kamerou, GPS modulem, infračerveným portem, Bluetooth připojením, slotem na Micro SD karty a je plně kompatibilní s níže zmíněným projekorem. Lákadlem je také specialita ve formě 1Seg TV tuneru a přehrávače typu Walkman Premier 3.

Výhodou je pak 3,5 mm jack pro připojení sluchátek či reproduktorů, který většině SE telefonů doposud schází, a sluchátka s jiným konektorem k nim proto musí být připojována přes redukci. Cena na japonském trhu činí 450 dolarů, projektor přitom bude stát dalších 225 dolarů – a bude se prodávat zvlášť. Název iida je zkratkou anglických slov Innovation, Imagination, Design, and Art.

iida

iida

Nový KDDI Pico Projector je určen především pro mobilní telefony iida G9. Novinka však počítá také s kompatibilitou s modely, chystanými do budoucna. Projektor, který pro KDDI vyrábí Toshiba, umí promítat obrázky o úhlopříčce 6 až 63 palců, což už je na tak malinké zařízení slušná velikost zobrazení.

Rozlišení je 480x320 pixelů a zvuk obstarává vestavěný reproduktor. Nicméně kompaktní velikost z něj dělá užitečné příslušenství k přehrávání videí, prohlížení fotek a hlavně k promítání dokumentů kancelářských aplikací. Rozměry jednotky jsou 50×112×18.3 mm a váží 128 gramů. Právě prezentace jsou primárním účelem a díky tomu není třeba nosit rozměrnější laptop na meeting za účelem promítnutí pár tabulek a grafů, jako nosič dat stačí právě telefon. Baterie vydrží 130 minut plného provozu a je nabitá za necelé dvě hodiny.

iida projector

iida projector

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?