Hlavní navigace

Sony představuje digitální zrcadlovky s natáčením videa ve Full HD

1. 9. 2010

Sdílet

Nové fotoaparáty DSLR-A580 a DSLR-A560 disponují snímačem CMOS nazvaným Exmor APS HD, který dokáže zachytit sérii až 7 snímků za vteřinu při nastavení programu Speed Priority Continuous Advance mode (vysokorychlostní kontinuální fotografování při časové automatice). Kromě toho obě zrcadlovky nabízejí  systém živého náhledu Sony Quick AF Live View, který profituje z 15 bodového autofokusu. Oba typy fotoaparátů jsou kompatibilní se širokou škálou více než 30 výměnných objektivů s A bajonetem z dílny Sony a společnosti Carl Zeiss. Těla přístrojů obsahují stabilizaci SteadyShot INSIDE.

 

DSLR-A560

 

Natáčení videí ve Full HD kvalitě

Nové fotoaparáty nabízejí i záznam filmů ve formátech AVCHD 1080i nebo v MP4. Zrcadlovky Sony A580 a A560 přinášejí také nové možnosti pro komponování záběrů a náhledy už natočených filmů a uložených snímků. Přispívá k tomu výklopný LCD displej typu Xtra Fine s úhlopříčkou 7.5 cm (3.0").  Obraz přicházející na čip je nyní viditelný také na LCD zobrazovači, kde si můžete vyvolat elektronickou lupu, detaily záběru zvětšit a případně i manuálně přeostřit. V programu Focus Check Live View si lze samozřejmě navolit i druh autofokusového ostření.   Vyznavači zrcadlovek ocení optický hledáček, který zachycuje 95% záběru. Hloubku ostrosti si teď můžete  přizpůsobit stiskem tlačítka.

 

DSLR-A580

3D snímky

Oba přístroje jsou schopny vytvářet širokoúhlé snímky díky funkci 3D Sweep Panorama, které si lze  prohlížet v trojrozměrném podání, pokud přístroj připojíte ke kompatibilní 3D televizi.  Také funkce Auto HDR se dočkala vylepšení. Při Multi-frame Noise Reduction zase dochází k tomu, že přístroj vytvoří sérii šesti za sebou rychle jdoucích záběrů a zkombinuje je do jediného obrázku s minimem digitálního obrazového šumu, aby se mohla citlivost vyšplhat až na hodnotu 25 600 ISO.

Oba nové přístroje ukládají data jak na paměti typu Memory Stick PRO Duo (také Memory Stick PRO-HG Duo) tak na SD karty, včetně SDHC a SDXC (karty lze dokoupit samostatně). Digitální zrcadlovka Sony DSLR-A580 bude v prodeji od října 2010 a DSLR-A560 bude v prodeji od ledna 2011.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?