Hlavní navigace

Sony varuje před zdravotními problémy způsobenými sledováním 3D obrazu

17. 7. 2010

Sdílet

Zmínka se objevila na samém závěru Podmínek užití herní konzole PlayStation 3 a píše se v ní: „Někteří lidé při sledování 3D obrazu nebo hraní stereoskopických her na 3D televizorech mohou pociťovat nepříjemné pocity (jako nepřiměřené oční napětí, únavu očí nebo nevolnost).“ V týdnu o tom informoval zahraniční server Digital Journal.

Společnost dále doporučuje, aby se rodiče před tím, než dovolí dětem hrát 3D hry nebo sledovat 3D filmy, poradili s dětským či očním lékařem, zda je to pro jejich ratolesti vhodné. Při sledování 3D filmů byste navíc měli dělat dlouhé pauzy a v případě, že pocítíte některé ze zmíněných symptomů, byste měli se sledováním okamžitě přestat.

Po vzoru společnosti Sony své podmínky užití upravují i ostatní výrobci. Společnost Samsung, která v současné době vévodí trhu se 3D televizory, před sledováním stereoskopického obrazu varuje také těhotné ženy, postarší a nemocné lidi nebo diváky trpící nedostatkem spánku. Sledování 3D obrazu se nedoporučuje také po požití alkoholu. Nežádoucí účinky se však nemusí týkat jen těchto skupin, ale mohou se projevit i u zcela zdravého člověka.

Zdroj: Digital Journal

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?