Hlavní navigace

Nová autorádia „Xplod“ od Sony

8. 4. 2009

Sdílet

Nová autorádia Sony XplodFunkce „USB 1-wire“ znamená, že je pro různé hudební přehrávače použit jediný port. Když se například budou chtít vaši přátelé podělit o svou nejnovější hudbu, nezáleží na tom, zda ji mají uloženou na USB paměťovém médiu, v iPodu, iPhonu nebo Walkmanu, zařízení se připojí ke stejnému USB vstupu. USB 1-wire port nabízí kromě snadného připojení také možnost dobíjení a ovládání kompatibilních hudebních přehrávačů z čelní jednotky. CD/MP3/WMA/AAC přehrávač CDX-GT930UI má navíc výklopný odnímatelný panel s velkým čtyřřádkovým displejem.  Dalšími modely s portem USB 1-wire v řadě GT jsou CDX- GT730UI, CDX-GT630UI , CDX-GT530UI a CDXGT430UI.

Zvýšení bezpečí na cestě dle slov výrobce zajišťuje také integrovaná technologie Bluetooth. Kromě funkce bezdrátového přenášení hudby přináší i možnost telefonovat a přijímat hovory „hands-free“.  Když zazvoní telefon, přehrávaní hudby se automaticky zastaví a vy můžete díky vestavěnému mikrofonu mluvit s volajícím, aniž byste se museli přestat plně věnovat řízení.  USB 1-wire a Bluetooth mají modely MEX-BT5700U, MEX-BT4700U a MEX-BT3700U.

 

Sony

 

Nejvyšší model řady Xplod, MEX-BT5700U, je vybaven funkcí přístupu k telefonnímu seznamu PBAP (Phonebook Access Profile), která přenáší informace ze seznamu kontaktů v Bluetooth telefonu na čtyřřádkový displej a umožňuje ovládání prostřednictvím čelní jednotky. Externí mikrofon, kterým je tento model vybaven, zvyšuje pohodlí při jeho používání.

Komprimace audia může občas způsobit ztrátu kvality, když dochází k odstranění vysokých frekvencí (při zmenšování velikosti souboru).  Funkce DM+ Advanced dokáže vaše MP3 soubory oživit tím, že tyto ztracené frekvence rekonstruuje. Funkce se automaticky optimalizuje pro jakýkoli datový tok (bitrate). 

Quick-BrowZer vám pomůže snadno najít soubory uložené v digitálních přehrávačích, na MP3 či CD discích.  Prohledávat je můžete podle interpreta, alba, žánru, playlistu, souboru nebo složky. Stačí pouhé otáčení ovladače hlasitosti. Výběr pak provedete snadno pomocí jeho stisknutí. A když si nevíte rady s tím, co zrovna poslouchat, pomůže vám ZAPPIN. Stisknutím jednoho tlačítka spustíte procházení hudební kolekce a přehrávání úryvků jednotlivých skladeb, abyste si mohli vybrat přesně podle vašeho gusta.


MEXBT5700 bude na českém trhu k dispozici od června tohoto roku. CDXGT930UI je již v prodeji.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality