Hlavní navigace

Souboj titánů začíná: Xerox žaluje Google a Yahoo za porušení patentů

28. 2. 2010

Sdílet

Xerox u soudu vyzve Google i Yahoo

Americký výrobce kancelářské techniky Xerox podal u okresního soudu ve státě Delaware žalobu na společnosti Yahoo a Google za porušování dvou patentů, které si Xerox zaregistroval v letech 2001 a 2004.

Patent z roku 2004 se týká samotného vyhledávání, konkrétně automatické řazení požadavku na základě zadaných klíčových slov. Google tuto technologii má porušovat ve svých službách AdSense a AdWords, které jsou zaměřeny internetovou reklamu. V případě Yahoo jde o obdobné služby Search Marketing, Publisher Networsk a Y!Q Contextual Search.

Starší patent na integraci informací mají porušovat služby YouTube a Google Maps, tedy jedny z vůbec nejpoužívanějších webových stránek pod střechou Googlu. Yahoo prý tento patent porušuje ve své nákupní službě Yahoo! Shopping.

Google i Yahoo však shodně tvrdí, že jsou obvinění bezpředmětná a Xerox nemá u soudu šanci. Oba velikáni již podstoupili většinou úspěšně mnoho obdobných soudních sporů, nyní je to ale poprvé, kdy proti nim stojí opravdu velká a silná firma, jejíž právnické oddělení by jistě do boje nešlo bez vidiny úspěchu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?