Hlavní navigace

Soutěž Technology Cup má ocenit nejlepší inovace a nápady studentů VŠ

14. 1. 2011

Sdílet

Hlavním partnerem je společnost LG Electronics CZ. Soutěž je rozdělena pro studenty VŠ a pro doktorandy/profesionály. Celkem bude rozdáno přes 150 cen. Přihlásit se mohou studenti a doktorandi z jakékoliv univerzity, nejen z partnerských univerzit.

Studenti vysokých škol budou soutěžit v základních 5 kategoriích, v rámci kterých mají na výběr jednotlivá témata. Ale pokud si student z nabídky nevybere, může si zaregistrovat i jiné téma v dané kategorii, jen se musí týkat vědy a výzkumu nebo transferu technologií. Ten kdo bude mít zájem, může si zaregistrovat i témat více. Soutěžní kategorie jsou:

o    Telekomunikace & ICT
o    Strojírenství, Doprava & Energetika
o    Medicína, Biotechnologie & Přírodní vědy
o    Zemědělství, Lesnictví & Ochrana přírody
o    Humanitní vědy, média & kultura

Součástí soutěže je i blesková soutěž pro studenty. Po odpovědi na jednoduchou otázku, která se bude vztahovat k transferu technologií nebo jednotlivým partnerů, mají studenti možnost vyhrát mobilní telefon nebo další ceny. Cílem je zvýšit povědomí o soutěži mezi studenty.

Pro nejlepšího studentský nápad ze všech kategorií, je připravena cena v hodnotě 100 000 Kč ve formě služeb, poradenství a finančního příspěvku. A pak další hlavní ceny budou vyhlášeny pro každou kategorii zvlášť. Navíc aktivně zapojené univerzity mají připravené speciální ceny ve formě stipendijních pobytů na zahraničních univerzitách dle vlastního výběru a k tomu ještě studenti dostanou kapesné. „Abychom soutěž co nejvíce podpořili, vyhlásil jsem cenu děkana pro nejlepší nápad nebo zpracování pro studenty z fakulty FEL. Nejlepší student získá 2semestrální stáž na univerzitě dle vlastního výběru a ještě kapesné. Tímto způsobem chceme soutěž i využít, abychom zefektivnili výběr studentů vhodných právě pro studium na zahraničních univerzitách“, uvedl děkan fakulty FEL Českého vysokého učení technického v Praze, prof. Ing. Boris Šimák, CSc.

Další součástí je i soutěž pro doktorandy a mladé profesionály, v níž bude vyhodnocen hlavní výherce ze všech kategorií. Celkem je připraveno 50 cen. Nejlepší nápad získá cenu v hodnotě 150 000 Kč. Výhra bude zahrnovat i finanční příspěvky na provoz kanceláře (nájem, vybavení, telekomunikace) a dále služby a podporu pro uplatnění nápadu do praxe (služby podnikatelských inkubátorů, právní poradenství a PR/ marketingové služby zdarma). Bližší informace najdete na webu www.technologycup.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?