Hlavní navigace

Kaspersky uvádí antivir pro počítače Macintosh

6. 10. 2009

Sdílet

Kaspersky uvádí antivir pro počítače Macintosh

 

Kaspersky Anti-Virus for Mac je založen na novém antivirovém enginu, u něhož autoři aplikace slibují vyšší rychlost skenování díky vylepšenému zpracování objektů a optimalizaci využití systémových zdrojů. Nově uvedený produkt  dle vyjáření Kaspersky Lab posiluje zabezpečení poskytované přímo Applem a nabízí platformu, která může v případě objevení nových hrozeb přidávat další moduly.

Určeno pro Mac OS X

Nový Kaspersky Anti-Virus for Mac pro operační systém Mac OS X (verze 10.4.11 a vyšší) byl navržen pro ochranu domácích i podnikových sítí před multiplatformními hrozbami. Není určen pouze pro ochranu počítačů Macintosh před viry, červy a trojskými koni, ale bojuje také proti hrozbám pro operační systémy Windows a Linux. Podvodníci totiž používají počítače Mac k průnikům do sítí a snaží se tímto způsobem distribuovat malware uživatelům PC nebo zjišťovat o těchto sítích běžně nedostupné informace. Kaspersky Anti-Virus for Mac proto monitoruje souborový systém také z hlediska malwaru pro PC, čímž snižuje riziko šíření infikovaných e-mailů nebo dokumentů uživatelům PC.

 

Kaspersky Anti-virus Macintosh

 

Rozhraní ve stylu MacOS

Společnost Kaspersky Lab navrhla svůj nový produkt tak, aby jeho rozhraní odpovídalo stylu aplikací pro počítače Mac. Informace o stavu ochrany a o veškerých nezbytných akcích uživatele se zobrazují v grafické podobě. Nový produkt obsahuje i automatizovaný režim, v němž program svá rozhodnutí provádí automaticky a tam, kde to není nutné, neobtěžuje uživatele zobrazováním žádostí a dialogových oken.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?