Hlavní navigace

Společnost LG představila první smartphone s novým OS Windows Phone 7

11. 10. 2010

Sdílet

Novinka nese označení Optimus 7 a čelní část jejího těla převážně zaujímá 3,8“ kapacitní dotyková obrazovka s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů. Pod obrazovkou se nachází tři ovládací tlačítka. Rozměry telefonu jsou 12,5 x 6 x 1,1 cm.

Telefon nabídne 5Mpx fotoaparát, se kterým lze natáčet i 720p HD videa. Ve výbavě nechybí ani akcelerometr, snímač přiblížení, světelný senzor nebo digitální kompas.

Přístroj podporuje DLNA (digital living network alliance) protokol, jež umožňuje snadné připojení spotřební elektroniky do sítě, takže lze telefon pro přenos dat jednoduše spárovat s dalšími DLNA zařízeními jako jsou počítače, domácí servery a televizory .

LG Optimus 7 s Windows Phone 7

Jak se však zdá, oznámení, jež vzešlo od britské pobočky společnosti LG, bylo provedeno předčasně a omylem. I když dnes představuje své nové telefony s Windows Phone 7 celá řada výrobců, byli všichni požádáni, aby tak učinili současně s oficiálním uvedením Windows Phone 7 na trh, které bylo naplánováno na dnešní tři hodiny odpoledne amerického času.

Uvedení Windows Phone 7 je pro Microsoft jednou z největších událostí na trhu mobilních platforem za několik posledních let. Právě zde totiž Microsoft značně strádá a získat zpět významný podíl na trhu by mu měl pomoci právě dnes uváděný operační systém.

V České republice se prvních telefonů s Windows Phone 7 dočkáme již 21. října. Své produkty tu nabídnou celkem čtyři výrobci - HTC, LG, Samsung a Dell. O třech nově představených modelech tchajwanského výrobce HTC, kterými jsou HTC 7 Mozart, HTC 7 Trophy a HTC HD7, se můžete dočíst na sesterském magazínu HD World.cz.

LG Optimus 7 s Windows Phone 7

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?