Hlavní navigace

Správu cloudů napříč platformami usnadní VMware

23. 10. 2013

Sdílet

K nově představeným produktům patří vCloud Automation Center 6.0, vCenter Operations Management Suite 5.8, IT Business Management Suite a vCenter Log Insight 1.5. Navíc VMware aktualizoval i funkce pro automatizaci a správu v rámci produktu vCloud Suite.

Například nová verze vCloud Automation Center už obsahuje produkt vCloud Aplication Director, a zákazníkům tak nabídne jediné řešení pro rychlé zajišťování aplikací včetně automatizovaného spuštění aplikací a podpory pro automatizační nástroje DevOps.

Součástí produktu je i samoobslužný katalog pro správu všech typů IT služeb, který zákazníkům nabídne neomezený přístup k libovolným službám a zrychlí jejich poskytování.

Varianta 6.0 umožní sestavit si libovolnou vlastní IT službu v řádu minut (například Hadoop ve formě služby). vCloud Automation Center 6.0 podporuje vCloud Hybrid Service, NSX a cloudová prostředí založená na Red Hat Enterprise Linux OpenStack.

Sada vCenter Operations Management Suite zase poskytuje automatickou správu provozu a využívá analytické funkce i jednotný přístup ke správě výkonu, kapacity a konfigurace. Nabídne vylepšený rozbor výkonu pro kritické firemní aplikace včetně MS Exchange a SQL Server.

Navíc poskytne i analytické funkce pro široké spektrum úložišť a zařízení, které pomohou administrátorům přesně určit chyby v nastavení, zdrojích či výkonu. Nový monitorovací panel zajistí lepší přehled o aplikacích v rámci MS Hyper-V a AWS.

Řešení IT Business Management Suite nabízí dohled nad finančními náklady a kvalitou IT služeb. K dispozici je nově i verze 1.0 Standard Edition, která umožní rychlou orientaci v nákladech a spotřebě konkrétní virtuální infrastruktury v rámci privátních a veřejných cloudových prostředí díky integraci s produkty vCenter Server, IT Benchmarking a vCloud Automation Center.

Řešení také dovolí porovnání interních nákladů a nabídky poskytovatelů veřejného cloudu pro stejný typ služeb.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?