Hlavní navigace

Správu různých databází výrazně zefektivní novinka od Embarcadera

14. 5. 2012

Sdílet

Produkt podle výrobce zrychluje a zúčelňuje správu databází pomocí jediné sady nástrojů; verze XE3 navíc přidává rozšíření vylepšující jak výkon, tak dostupnost databází.

Poslední verze nabízí podstatné vylepšení především v rozšířeném pokrytí databázových platforem, které zjednodušuje práci správcům a vlastníkům databází. DB Power Studio XE3 rozšiřuje mnoho vlastností každého z produktů v sadě, včetně DB Artisan, Rapid SQL a DB Optimizer.

Zcela poprvé již nebude DBArtisan potřebovat databázového klienta. Místo toho se rovnou propojí s databází, aniž by bylo třeba činit další obtížné kroky. DBArtisan a Rapid SQL nově poskytují základní podporu pro Sybase IQ. Další klíčová rozšíření obou nástrojů zahrnují přímou podporu ovladačů JDBC typu 4 či podpora volby klienta Oracle/Sybase.

Poslední verze nástroje DB Optimizer zase poskytuje pro ladění výstupní sestavy, které zlepšují spolupráci správců a vlastníků databází. Též podstatně snižují časové nároky na ladění dotazů. V nové verzi XE3 přináší DBOptimizer i klíčová vylepšení profilování, například rozšířené filtrování profilovacích relací či vylepšenou správu úložiště pro zachycování profilů do databáze.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?