Hlavní navigace

SSD pro rozhraní PCI ExpressCard a s hardwarovým šifrováním představil Verbatim

19. 11. 2009

Sdílet

Poptávka po přenosných úložných řešeních, které vyhovují přísným bezpečnostním normám, v uplynulých měsících prý výrazně vzrostla. Verbatim proto podle svých slov nabízí SSD Secure ExpressCard s hardwarovým 256bitovým AES šifrováním, které garantuje velmi vysoké zabezpečení uložených dat.

Hardwarové šifrování s povinným zadáváním přístupového hesla chrání uložená data i tehdy, pokud disk padne do nepovolaných rukou. Bezpečnost navíc umocňuje fakt, že po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla je veškerý obsah disku automaticky smazán. Novou funkcí je možnost přidělení hesla pro návštěvníky, které zpřístupní všechna nebo jen vybraná data třetím osobám.

Klíčovou výhodou technologie SSD je také nízká spotřeba, která se projeví výrazně delší výdrží notebooků a netbooků při provozu na baterie. Díky kompatibilitě „plug and play“ je SSD Secure ExpressCard okamžitě připraven k použití bez nutnosti předchozí instalace softwaru či administrátorských oprávnění.

„V uplynulých měsících jsme zaznamenali prudký růst na SSD trhu. Verbatim tuto příležitost využil a rozšířil svou řadu SSD ExpressCard o hardwarově šifrovaný model: SSD Secure ExpressCard. Naším cílem je reagovat na rostoucí poptávku po bezpečných přenosných datových řešeních prostřednictvím inovativních produktů, které přicházejí s již integrovaným aspektem zabezpečení,“ vysvětluje Hans-Christoph Kaiser, Business Development Manager Verbatim EUMEA.

Disk lze podle výrobce koupit v kapacitách 32 GB a 16 GB, a to za 3 159 Kč, respektive 1 859 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?