Hlavní navigace

Jakou budoucnost mají internetové sázky v ČR?

28. 2. 2009

Sdílet

Sázení na internetu v ČR

Naprostá většina internetové populace (90 %) zaznamenala, že je nově povoleno sázení po internetu. Tři čtvrtiny respondentů však i přes to, že o této možnosti ví, online sázení nezajímá. Podrobně jsou o sázení na internetu informování především muži, ženy sice tuto informaci zaznamenaly, ale převážně nepatří do jejich okruhu zájmů. O novinku jeví nejmenší zájem lidé starší 45 let. Naopak nejvíce se o nové možnosti sázení zajímají lidé se základním vzděláním a vyučení bez maturity.

Graf 1: Víte o tom, že v ČR je od letošního roku povolené provozovat sázení po internetu?


To, že online sázení u nás vzbudilo nemalý ohlas, potvrzuje fakt, že třetina respondentů plánuje s touto cestou sázení začít. V současné době deklaruje sázení na internetu 5 % respondentů a jedná se především o muže ve věku mezi 25 až 34 lety. Muži mají také značnou převahu mezi dotazovanými, kteří odpověděli, že se sázením plánují začít. Nemůžeme však říct, že bychom byli národem příznivců hazardu, přes 60 % lidí se sázením na internetu začínat vůbec neplánuje a když přidáme podíl lidí, kteří se o sázení vůbec nezajímají, jsou současní i budoucí internetoví sázkaři ve značné menšině. Lehce alarmující však může být fakt, že nejvyšší podíl do budoucna plánovaných online sázkařů je mezi lidmi do 24 let.


Graf 2: Plánujete stát se uživatelem/účastníkem sázení po internetu v ČR?

A co lidé, kteří projevili nějaký zájem o sázení na internetu, na této ke kamenným pobočkám alternativní možnosti nejvíce cení? Jako nejvyšší přednosti respondenti uváděli pohodlí a rychlost, tyto výhody internetu jsou nepopiratelné u jakéhokoli online „nákupu/placení“. Vstupní bonusy jako největší výhodu již lidé uvádí poněkud méně. Podobně tak si respondenti cení možnosti live sázení, kdy se kurz mění podle vývoje situace. Nižší poplatky oproti kamenným pobočkám a možnost získání průběžných statistik a výsledků považuje jako zásadní výhodu online sázení nejmenší část respondentů. Prozatím se tedy zdá, že hlavním motivem online sázkařů bude především komfort daný přístupností internetu a značné ušetření času.

Graf 3: Čeho si na sázení po internetu oproti klasickému způsobu sázení na „kamenných“ pobočkách nejvíce ceníte?

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?