Hlavní navigace

Statistika 2009: Spam tvořil 87 % všech emailů

16. 12. 2009

Sdílet

Symantec: Jen jeden z deseti emailů v letošním roce nebyl spam

Lidstvo dosahuje dokonalosti především v jedné činnosti, tvorbě odpadu. Své použité, nepotřebné či nevyužitelné věci skladujeme na skládkách nad zemí i pod ní, módou se stal také jaderný odpad a pohled na Zemi z vesmíru již díky odpadu na našem orbitu taky není takový jak býval. Odpadovému byznysu se nevyhnul ani náš virtuální svět internetu, kde nám špinavého harampádí v podobě spamu také neustále přibývá.

Podle statistik společnosti Symantec tvořil spam během roku 2009 celých 87 procent všech poslaných emailů. Největšího podílu odesílatelé nevyžádané pošty dosáhly během května, kdy se spam na celkové elektronické poště podílel 95 procent. Naopak nejčistším obdobím se stal začátek roku, kdy spam tvořil "jen" 74 procent emailových zpráv.

Velkou měrou se na nevyžádané poště podílel spam spojených s úmrtím známých celebrit Patricka Swayzeho, Natashi Richardson a především Michaela Jacksona. Často využívaným trikem odesílatelů spamu bylo také zkracování odkazů pomocí nástrojů proto určených, o kterých jsme vás informovali včera. Zkrácené webové odkazy v těle textu emailu totiž není snadné pro spamové filtry emailových schránek vyhodnotit jako nevyžádané a daný spam tak má větší šanci projít až do vaší příchozí pošty.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?