Hlavní navigace

Steve Ballmer: Android je příliš otevřený a iOS kontrolovaný

17. 11. 2012

Sdílet

Podle Ballmera je OS Android od Googlu "příliš divoký a otevřený", čímž narážel na časté problémy se škodlivými kódy a nalezenými dírami uvnitř systému. Podle Ballmera za to může především skutečnost, že různí výrobci vydávají svá zařízení s různými verzemi Androidu.

Na druhé straně spektra potom podle Ballmera stojí systém iOS, který Apple příliš úzce kontroluje. Ballmer poukázal také na doporučenou maloobchodní cenu iPhonu v Rusku ve výši 1000 dolarů. Šéf Microsoftu pak na hlas přemýšlel nad tím, jak by člověk mohl získat prémiový produkt v uvolněnějším ekosystému bez toho, aby za něj musel platit takové jmění. Odpovědí na tuto otázku mají být samozřejmě Windows Phone 8. Podle Ballmera Apple a Samsung v současné době ovládají high-endový trh, avšak v low-endu je dostatek prostoru na to, aby se zde prosadil právě systém Windows Phone 8.

Ballmer je realista a nepočítá s tím, že by Windows Phone 8 uspěl ihned. „Chceme nejprve získat 10 % trhu, pak 15 % a následně 20 %. Nesnažíme se získat 60 % trhu přes noc,“ dodal výkonný ředitel Microsoftu.


Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?