Hlavní navigace

Street View má v Česku problémy: Nedostalo registraci na zpracování osobních dat

20. 12. 2009

Sdílet

Google se svým Street View narazil na české úřady

Když před deseti týdny Google slavnostně spustil svoji službu Street View, jež umožňuje virtuální prohlídky měst, také v Praze, nečekalo se, že by zde narazil na nějaký větší odpor úřadu. Google se totiž již poučil ze zkušeností, která zažil v dalších dvanácti zemích světa při spouštění své služby a již pro jistotu vyretušoval části fotek umožňující identifikaci osob, či-li jejich obličeje a poznávací značky automobilů.

Úřad pro ochranu osobních údajů na svém webu uvedl, že prozatím odmítl v ČR společnosti zpracování osobních dat ve spojitosti se službou Google Street View. Důvodem je prý řada nezodpovězených otázek ochránců soukromí. Odpovědi na tyto otázky by teprve opravňovaly registraci Google Street  View.

Mezi hlavní nejasnosti patří uchovávání pořízených snímků města Prahy. Přestože jsou totiž přímo ve Street View většinou obličeje kolemjdoucích i poznávací značky aut rozmazány, jejich původní "nerozmazaná" verze zřejmě leží někde na discích Google a úřad pro ochranu osobních údajů by rád věděl, proč tam jsou a jak dlouho tam budou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?