Hlavní navigace

Svůj zatím nejvýkonnější ultrabook začal v Česku nabízet Asus

15. 4. 2015

Sdílet

Novinka je osazená procesorem Intel Core i7-4720HQ, 16 GB paměti RAM, herní grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 960M, která je osazena 2 GB rychlé grafické paměti GDDR5, a SSD úložištěm s rozhraním PCI Express (PCIe) a s kapacitou 512 GB. SSD dosahuje rychlosti čtení/zápisu až 1 400 MB/s, což je 16krát více než v případě standardních pevných disků s rozhraním SATA 6 Gb/s.

IPS displej s úhlopříčkou 15,6 palců poskytuje dotykové ovládání a zajímavé je především vysoké rozlišení 4K/UHD (3840 x 2160 bodů). Výdrž na baterie je podle výrobce více než šest hodin, a to díky pokročilé lithium-polymerové baterii s kapacitou 96 Wh a vyspělému systému chlazení.

Vzhledem k tomu, že SSD disky neobsahují žádné pohyblivé součásti, jsou také vysoce spolehlivé a zcela tiché.

O spojení notebooku UX501 s okolním světem se stará dvoupásmové bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11ac nové generace s rychlostí až 867 Mb/s – to znamená, že je hned třikrát rychlejší než předchozí generace 802.11n.

Displej VisualMaster nabízí barevný gamut pokrývající 72 % barevného prostoru NTSC, 74 % Adobe RGB a 100 % sRGB, což garantuje přesnější a živější reprodukci barev. K vyšší přesnosti vykreslování přispívá také tovární kalibrace teploty barev.

Optimální nastavení parametrů displeje zajišťuje technologie Splendid se třemi režimy – režim živé zobrazení vhodný pro fotografie a video, Eye Care režim chránící oči omezením množství vyzařovaného modrého světla a normální režim pro každodenní používání. Kromě toho lze nastavit obraz i manuálně.

Ultrabook disponuje i technologií USB Charger+, která podle výrobce dokáže nabít zařízení až třikrát rychleji než tradiční porty USB, a to i v případě, že je ZenBook právě vypnutý.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?