Hlavní navigace

SWS mění majitele

5. 2. 2024

Sdílet

byznys dohoda spolupráce podpora ruce © imtmphoto - Fotolia.com Autor: © imtmphoto - Fotolia.com

Skupina ALSO oznámila, že hodlá převzít firmu SWS a její dceřiné firmy Entec Solutions a SWS International. Touto akvizicí tak podle svých slov výrazně posílí svou pozici na distributorském trhu v České republice a na Slovensku.

Partnerům tak bude z jednoho zdroje k dispozici hardware, software a služby v transakčním i subskripčním modelu poskytování. Akvizice podléhá obvyklým schvalovacím procesům.  

SWS měla v roce 2022 obrat ve výši 8,77 miliard korun a zaujala tak druhé místo v žebříčku TOP 100 IT společností v České republice. Pro skupinu ALSO, s působností ve třiceti evropských zemích a obratem 12,6 miliardy eur v roce 2022, jde o další významné posílení pozice na českém, resp. slovenském trhu.

Loni v létě totiž dokončila fúzi se společností DAQUAS a rozšířila tak mezinárodní síť odborníků skupiny ALSO o experty na cloudová řešení společnosti Microsoft. Samo ALSO má po Evropě tematicky zaměřená kompetenční centra, např. na kybernetickou bezpečnost, umělou inteligenci nebo IoT aplikace.

„Díky možnosti oslovit rozsáhlou základnu zákazníků z řad malých a středních podniků se nám otevírají obrovské možnosti růstu v byznysovém i spotřebitelském segmentu. Akvizice nám zároveň umožní sdílet a přenášet znalosti a zkušenosti v regionu i za jeho hranicemi,“ dodal Gustavo Möller-Hergt, generální ředitel společnosti ALSO Holding.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?