Hlavní navigace

T-Mobile kupuje T-Systems, propojí mobilní, datová i cloudová řešení

11. 4. 2013

Sdílet

Oba subjekty zůstávají součástí Deutsche Telekomu, jenž je většinovým vlastníkem T-Mobilu.

Deutsche Telekom se rozhodla harmonizovat aktivity na českém trhu a na základě smlouvy mezi T-Systems a T-Mobile Czech Republic se T-Systems CR stává dceřinou společností své dosavadní sesterské organizace T-Mobile Czech Republic. Český T-Systems tak zůstává i nadále součástí koncernu Deutsche Telekom.

Smlouva o prodeji a nákupu akcií byla podepsána v Praze, účinnosti nabude v průběhu druhého kvartálu tohoto roku. Změna akcionáře bezprostředně neovlivní činnost T-Systems Czech Republic. Společnost bude i nadále vytvářet a dodávat ICT řešení pro korporátní zákazníky a veřejnou správu.

Z pohledu dodávek služeb a jejich smluvního a technologického plnění je prý zajištěna naprostá kontinuita. Obě firmy budou pro své zákazníky společně vytvářet a dodávat služby inteligentních sítí, cloudové služby, integrované nástroje pro spolupráci a řešení mobility v podnikání.

 „S využitím rozsáhlých zkušeností společnosti T-Systems v oblasti ICT a společného mezinárodního zázemí jsme schopni firemním zákazníkům nabídnout opravdu všestrannou nabídku služeb,“ vysvětluje akvizici Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile Czech Republic.

„Změna vlastnické struktury nepochybně posílí naši pozici na trhu. Plné sdílení technologií a schopností obou firem bude významným přínosem pro naše zákazníky, obě společnosti i skupinu, zejména pak v oblasti inteligentních sítí
a cloudových služeb,“ dodal Michal Hátle, generální ředitel společnosti T-Systems Czech Republic.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?