Hlavní navigace

T-Mobile nabídne hudbu od Wohnoutů za vaši cenu

12. 2. 2009

Sdílet

T-Mobile spouští zajímavý pokus

Deska s názvem Karton veverek vychází 1. března 2009 v digitální podobě na www.t-music.cz, kde si sami fanoušci určí cenu, kterou si podle nich skupina za svůj výkon zaslouží. Je to úplně poprvé, co se česká kapela, respektive vydavatelé, rozhodli pro tento riskantní krok. Vzhledem k neustále se snižujícímu počtu prodávaných CD a jejich ceně tak mobilní operátor hledá cestu, která by mohla být originálním východiskem a kompromisem mezi vydavatelem a příznivci skupiny.

Vyjít vstříc fanouškům se formace Wohnout snažila už od svého vzniku před třinácti lety a nyní, v době své největší slávy, pokračuje například sníženým vstupným na koncerty v menších městech. Není proto náhoda, že s možností určit si cenu, kterou jsou posluchači za nové album ochotni zaplatit, přichází právě bratři Homolovi, Zdeněk Steiner a Jiří Zeman. Jak na tento krok budou fanoušci reagovat, hudebníci prozatím tipují. "Rád bych to odhadl, ale tohle jsou u nás přeci jen neprobádané vody," soudí zpěvák a kytarista kapely Honza Homola a pokračuje: "Strach ale nemáme, protože i kdyby nikdo nic neposlal, máme co jíst. Navíc za námi stojí velký sponzor, bez kterého bychom tak odvážní být nemohli."

Nová deska skupiny Wohnout s názvem Karton veverek bude ke stažení v digitální podobě na hudebním webu www.t-music.cz od 1. března. Již 12. února se ale na témže portálu objeví speciální stránky věnované skupině - www.t-music.cz/wohnout. Zde bude mimo jiné exkluzivně ke shlédnutí i nový klip ke skladbě Kapela na šňůře. Teprve o měsíc později pak album vyjde na fyzickém nosiči. Spolupráce t-music a Wohnout vydáním alba rozhodně nekončí. V druhé polovině se chystá další t-music turné, jehož hlavními hvězdami budou právě Wohnouti a UDG.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?