Hlavní navigace

T-Mobile nabízí 3G v dalších čtyřech městech, navíc upgraduje síť na HSPA+ slibující vysokokapacitní přenosy dat

1. 9. 2010

Sdílet

T-Mobile zahájil i přechod své sítě na technologii HSPA+ (Evolved High-Speed Packet Access), kterou podle svých slov nabídne jako první operátor v Česku.

V Prostějově je rychlý mobilní internet dostupný pro 97 % obyvatel, v Havířově pro 99 %. Také lidé v severních Čechách si mohou vychutnat rychlý internet - v Liberci 98 % a v Ústí nad Labem 89 % populace. Přístup ke 3G službám tak má nyní již téměř třetina zákazníků T-Mobile ve 14 městech České republiky. Celkem bylo během srpna spuštěno rekordních 260 základnových stanic, což je nejvíce za 14 let existence značky T-Mobile/Paegas.

„V současné chvíli je rychlý mobilní internet dostupný pro téměř 30 procent populace,“ uvádí Frank Meywerk, ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile. „Do konce roku tak budou pokryty celkem tři desítky měst a v roce 2012 jich bude už pět set.“

Prvního září zahájil T-Mobile upgrade sítě na technologii HSPA+, která umožňuje rychlosti až 21/5,76 Mb/s (download/upload). Přechod bude probíhat až do konce října letošního roku. Kromě rychlejšího přenosu dat HSPA+ rovněž zvyšuje kapacitu sítě, takže ji může využívat více zákazníků.

Služby 3G od T-Mobilu jsou dostupné ve 14 městech:

 Praha

 Plzeň

 Brno

 České Budějovice

 Olomouc

 Pardubice

 Hradec Králové

 Zlín

 Ostrava

 Teplice

 Prostějov

 Havířov

 Liberec

 Ústí nad Labem

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?