Hlavní navigace

Tapo, produkty pro chytrou domácnost, představil TP-Link

7. 11. 2019

Sdílet

Nová kamera nabízí horizontální i vertikální rotaci a je vybavena snímačem pro 1080p Full HD video při 15 snímcích/s a o jeho ostrost a kvalitu se stará kodek H.264. Díky infračervenému přísvitu pak zaznamenává kamera dění i v noci až na vzdálenost 9 metrů. Veškeré záznamy se ukládají na interní micro SD kartu, která podporuje kapacitu až 128 GB. Napájení je realizované přes 9V externí síťový adaptér.

Pro zajištění bezpečnosti je vhodné umístit kameru směrem ke vchodu do domu, garáže nebo suterénu.

Pokud pak kamera detekuje pohyb v určeném místě obrazu, obdrží uživatel upozornění na mobilní telefon a má možnost ověřit, zda jde o nevinnou aktivitu nebo o podezřelé vniknutí. Pak se spustí světelné a zvukové efekty, kterými je kamera také vybavena, aby se nežádoucí návštěvníci vyděsili.

Díky horizontální a vertikální rotaci má uživatel široký přehled o situaci a dokáže sledovat doslova celé okolí (360 stupňů dokola a 114 stupňů celkem nahoru a dolu). Je tak ideální pro otevřené obytné prostory či kanceláře.

Obousměrný přenos zvuku pak umožňuje mluvit jak na vašeho domácího mazlíčka, tak i komunikovat s dětmi a chválit je za odvedené domácí práce. Vše se ovládá přes mobilní aplikaci Tapo Camera, která zároveň umožňuje jednoduchou instalaci kamery.

V případě instalace více kamer je jednoduše přidáte stejným postupem a pak sledujete záznamy i živé přenosy všech kamer v jedné aplikaci.

Kromě toho lze pro každou jednotlivě nastavovat časové úseky nahrávání, nonstop nahrávání, chování kamer v režimech Doma a Pryč, výběr hlídaného prostoru, citlivost na změnu obrazu a reakci na detekované ohrožení.

Lze zapnout i režim soukromí, který fyzicky uzavře objektiv kamery, a je tím zajištěno, že se bude natáčet jen to, co chcete.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?