Hlavní navigace

TAXIcheck, taxametr v mobilu, je konečně dostupný pro Symbian a Android - zdarma

3. 6. 2011

Sdílet

Aplikace je v současné době k dispozici volně ke stažení zcela zdarma na OVI  Obchodu pro chytré telefony Nokia se systémem Symbian a na Android Market také pro telefony se systémem Android.

Pasažér před nástupem do vozu taxi spustí aplikaci TAXIcheck a zadá do aplikace platný jízdní tarif dané taxislužby (nástupní sazbu, sazbu za ujetý kilometr a min. sazbu za čekání).

Program mu pak pomocí satelitní navigace bude během jízdy počítat, kolik má za jízdu přibližně zaplatit. Umí přitom vzít v úvahu dokonce i tzv. dobu provozního čekání, průjezdy tunely apod.

Smyslem aplikace ale podle dodavatele  není hlídat nesrovnalosti v řádu desetikorun, ale spíše si ověřit, zda mi taxikář neúčtuje jízdné lišící se o desítky procent.

TAXIcheck bude do budoucna obsahovat i tzv. Městské balíčky, neboli CityPacks, což jsou základní sady lokálních rad a doporučení v daném městě. Bude obsahovat i registry oficiálních taxislužeb pro snadné objednání taxislužby pomocí SMS.

Uživatelé budou mít po ruce seznam licencovaných taxislužeb (plánováno i s uživatelským hodnocením), ceny typických tras (např. na letiště nebo do centra), pokyny pro řešení neshod v účtování a další.

Aplikace pracuje offline (bez nutnosti internetového/datového připojení, či drahého datového roamingu při cestách v zahraničí a dokonce i bez SIM karty). Po skončení jízdy je možné si veškeré historie jízd uložit a zpětně zobrazit např. v aplikaci Google Earth, nebo v podobných mapách. Uživatelé tak vidí, kudy přesně vedla jízda taxíkem, a zda je tato trasa optimální a naúčtovaná částka správná.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?