Hlavní navigace

Telefónica O2 bude používat monitorovací systém HP

8. 9. 2009

Sdílet

TO2 již řadu let používá řešení HP Operations a HP Network Node Manager (NNM). HP SiteScope představuje doplněk k oběma těmto řešením. Rozšiřuje možnosti síťového dohledu HP Network Node Manager o dohled dalších technologií či aplikací. HP SiteScope monitoruje technologie prostřednictvím standardních SNMP agentů na zařízení či operačním systému, případně využívá jiné standardizované protokoly pro bezagentní monitoring.

„Nasazením HP SiteScope můžeme mnohem lépe reagovat na nejrůznější potřeby dohledů," řekl Zdeněk Lhotka, senior manager pro řídicí systémy sítí v Telefónica O2 Czech Republic. „Pro některé systémy je vhodnější zvolit tradiční přístup síťového dohledu HP NNM, jinde upřednostňujeme výhody řešení HP SiteScope - možnosti přizpůsobení a šíře technologií, které HP Sitescope umí sledovat. Kombinace HP SiteScope a HP NNM zvyšuje komfort a produktivitu práce našich dohledových pracovišť."

„HP SiteScope se velmi osvědčil zejména v projektech zaměřených na IPTV a DVB-T," dodal Vladimír Malík, specialista dohledových systémů HP. „Systém pracuje na principu sběru dat a díky možnosti jeho snadného a velmi flexibilního nastavení se chová velice šetrně k dohlíženým prvkům. Velkou výhodou je možnost volby formátu jeho výstupů umožňující napojení na libovolný centrální sběr alarmů."

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality