Hlavní navigace

Telefónica potvrdila 51% pokrytí ČR 3G signálem

8. 6. 2011

Sdílet

Do konce června se k 3G síti od O2 budou moci navíc připojit také obyvatelé dalších 126 lokalit. Podle nové metodiky pokryje Telefónica na začátku léta 55 % populace.

Doposud společnost Telefónica Czech Republic vykazovala pokrytí 3G podle vlastní metodiky, která podle slov zástupců skupiny Telefónica byla mnohem přísnější a její síť podhodnocovala. Díky projektu sdílení sítí (více o něm viz článek Telefónica O2 a T-Mobile budou sdílet svoje 3G sítě, zvýší se tak pokrytí), začala společnost používat stejnou metodologii měření jako konkurence.

Telefónica také tento týden informovala, že radikálně mění přístup k internetu v mobilu.  Pro maximální využití možností chytrých telefonů již podle jejích zástupců nestačí soustředit se pouze na cenu telefonu a datový tarif, ale také na mobilní aplikace. Proto byl představen nový projekt pod názvem „Už vím proč”, který má zvýšit potenciálu internetu v mobilu. Díky němu mají zákazníci získat prostřednictvím několika kanálů ucelené informace o chytrých telefonech a jejich plném využití v síti společnosti Telefónica.

Mezi hlavní novinky patří nová sekce Mobilní aplikace na modernizovaném portálu O2 Active a na facebookové stránce O2, dále možnost využít podrobného průvodce aplikacemi a internetem v mobilu pro získání informací, a to v tištěné podobě nebo prostřednictvím speciální aplikace Už vím proč. Dále je připravena nabídka chytrých telefonů Samsung za zvýhodněné ceny a také speciální nabídka internetu v mobilu pro mladé. Ve spolupráci s partnerskými firmami Google a Samsung startuje také kampaň „Už vím proč mít internet v mobilu”, která má za cíl přesvědčit uživatele, proč mobilní internet využívat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?