Hlavní navigace

Telefónica zvedá FUP i rychlost připojení po překročení datového limitu

22. 2. 2013

Sdílet

Telekomunikační operátor Telefónica útočí na konkurenci navýšením limitu FUP u většiny svých tarifů. Reaguje tak na neustále se zvyšující zájem o mobilní internet ze strany zákazníků, již si stále častěji pořizují chytré telefony.

"Zvýšení objemu dat nastalo u tarifů pro uživatele s vyššími nároky na spotřebu dat. Týká se tedy většiny uživatelů mobilního internetu a náročnějších uživatelů chytrých telefonů. Tarif pro občasné využívání internetu v mobilu zůstává beze změny," píše se v tiskové zprávě společnosti.

Tvrzení však není zcela přesné nebo lépe řečeno kompletní. Alespoň rodinu tarifů Internet v mobilu+ postihlo také navýšení cen o padesátikorunu za měsíc. Nejlevnější tarif Internet v mobilu+ S tak zůstává u 150MB FUP a cenu zvyšuje na 200 Kč za měsíc. Naopak dva nejvyšší tarify rodiny tarifů Mobilní internet, XL a XXL, zlevňují o stokorunu.

Pro opravdu náročné uživatele mobilního internetu by mohl být nepříjemným zjištěním fakt, že Mobilní internet XXL i Internet v mobilu+ XXL, jež se doposud pyšnily neomezeným FUP, nově dostanou FUP limit 30 GB.

Příjemnou změnou je však naopak rychlost připojení po překročení FUP. Všichni uživatelé budou moci po dosažení hranice FUP i nadále surfovat rychlostí až 200 kb/s, což je více než 6násobné zrychlení oproti tradičním 32 kb/s. Nová datová i cenová politika nabude platnosti od 1. března 2013.

 

o2 ceny

o2 ceny

 

Zdroj: Telefonica.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?