Hlavní navigace

Televizní novinky od Philipsu

1. 9. 2018

Sdílet

Výrobce televizorů Philips představil nové televizory, na kterých spolupracoval i s externími partnery. Prvním z nich je model Oled+ 903, který má audio výbavu od legendární britské značky Bowers & Wilkins. Jedná se o první výsledek partnerství mezi společnostmi TP Vision a Bowers & Wilkins oznámené dříve v tomto roce. Další spolupráce se týká oblasti designu. Philips TV se spojil s dánskou společností Georg Jensen, tvůrcem luxusních výrobků a společně představily designový LCD televizor 9104. Dále Philips TV prezentoval model Oled803 a oznámil propojení s výrobky Amazon Alexa.

Model Oled+ 903 vznikl ve spolupráci s expertem na oblast High-End audio techniky. O basovou složku se starají dva pasivní reproduktory ukryté ve speciální jednotce s dodatečným mřížkováním kvůli odolnější struktuře. Dvojice středo-výškových reproduktorů jsou v tomto modelu zabudované v novém a pevnějším krytu a namířené dopředu. Slabší výškový reproduktor a tenký středový reproduktor u modelu 803 nahradil u Oled+ 903 19milimetrový titanový výškový reproduktor a středový reproduktor s tkaninou ze skelných vláken. Obojí je uložené v soundbaru, který je integrovanou součástí televizoru.

Co se týká obrazu, tak televizor kombinuje technologii Oled s druhou generací obrazového procesoru Philips P5 a unikátním třístranným Ambilightem. Nový Oled panel nabízí o 10 % vyšší světelný výkon v porovnání s modely z roku 2017 a dosahuje maxima 1000 Nitů.

Série 9104 v sobě kombinuje Ambilight i leštěnou ocel a sklo, zkosené nožičky televizoru jsou poznávacím znamením klasického designu Georg Jensen.

Spodní strana rámečku je vyrobena z leštěné oceli. Další tři strany jsou ze skla a tak zvýrazňují efekt Ambilightu. Ve stejném duchu je zpracovaná i zadní strana, která je zčásti skleněná a zčásti zakrytá matně modrým obalem. Leštěnou ocel nalezneme i na dálkovém ovladači, který taktéž kombinuje prvky značek Philips a Georg Jensen.

Model Oled série 803 navazuje na úspěchy loňské série 9002, která získala více než 50 ocenění za obrazovou kvalitu napříč evropskými odbornými médii.

Oled 803 kombinuje technologii Oled s druhou generací obrazového procesoru Philips P5 a třístranným Ambilightem. Výsledkem je vlajkový produkt Philips TV.

Nový Oled panel disponuje novým a vylepšeným poskládáním subpixelů a novou antireflexní vrstvou, díky kterým Oled803 nabízí lepší podání černé a 10% zvýšení jasu oproti modelům 2017.

Philips TV rozšiřuje své funkce Smart TV a přidává možnost spolupráce se systémem Amazon Alexa, která umožní ovládat televizi hlasem. Jediné, co je potřeba říci, je „Alexo, zapni televizor“ nebo „Alexo, změň kanál na BBC.“ Pomocí hlasu je taktéž možné upravovat hlasitost, měnit zdroj obsahu nebo ovládat přehrávání multimédií. Zpočátku bude funkce pouze v angličtině a němčině.

Nová funkcionalita bude spuštěná s upgradem na Android TV ve verzi O, který je plánován na čtvrté čtvrtletí tohoto roku pro všechny modelové řady roku 2018, stejně jako pro televizory s procesorem P5 z modelové řady 2017.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?