Hlavní navigace

Televizní PC HomeBrain z produkce českého výrobce High Tech Park

26. 12. 2011

Sdílet

Počítač jen připojíte k televizoru (a zároveň k internetu) a můžete s ním pracovat. Kromě běžných funkcí, jako je prohlížení webových stránek či telefonování přes Skype, zvládne HomeBrain i funkci ovladače digitální domácnosti. Případně jeho prostřednictvím odešlete svoje zdravotní hodnoty lékařům.

Díky jednoduchému oboustrannému dálkovému ovládání mohou s novým zařízením pracovat třeba i senioři – také proto byly do HomeBrainu zakomponovány systémy domácí telemedicíny. K počítači jednoduše připojíte třeba tlakoměr, glukoměr, osobní váhu nebo dokonce EKG a naměřené hodnoty odešlete vašemu ošetřujícímu lékaři.

Pomocí HomeBrainu můžete vzdáleně ovládat i světla, zásuvky a další elektrické prvky domácnosti, což může významně usnadnit život hendikepovaným lidem, kteří jsou částečně odkázáni na pomoc okolí.

Počítač zvládá i online sledování kamer umístěných kdekoliv na světě, tedy mimo jiné i na vaší chalupě. Další funkce se týká elektronického nakupování, HomeBrain uživatele seznámí i se státní správou.

Kromě výše uvedených funkcí zvládá HomeBrain fungovat také jako běžný počítač – přehrajete si na něm média z interního disku, externího USB disku nebo CD a DVD nosičů. Specialitou je vlastní TV tuner – HomeBrain tedy nahrazuje i onen v perexu zmiňovaný set top box.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?