Hlavní navigace

TomTom pro iPhone nyní podporuje multitasking

30. 6. 2010

Sdílet

Aplikace TomTom pro iPhone v1.4 je kompatibilní s iOS 4 a kromě jiných vlastností nyní obsahuje multitasking, který umožňuje uživatelům přijímat navigační instrukce a zároveň v tentýž okamžik provozovat na svém iPhone ještě další aplikace. Uživatelé díky tomu mohou volat a odpovídat na volání během navigace probíhající s pomocí vizuálních instrukcí. S touto funkcionalitou vidí vizuální instrukce na obrazovce i pokud právě telefonují. Dále mohou na obrazovce sledovat jiné aplikace a zároveň přijímat hlasové navigační instrukce z aplikace TomTom běžící na pozadí

Nejnovější verze aplikace TomTom pro iPhone však obsahuje i další nové vlastnosti:

•    Nové mapy - jelikož se každoročně změní přibližně 15 % silniční infrastruktury, společnost TomTom pokračuje v  aktualizaci map. Mapy jsou předinstalované v aplikaci, takže k jejich prohlížení nebo navigaci do zvolené destinace není vyžadováno stahování dat, dostupnost mobilního signálu ani poplatky za roaming.

•    Řidiči nyní mohou posílat detaily o své aktuální lokalitě, destinaci a trase svým kontaktům prostřednictvím e-mailu. Tato funkce poskytuje způsob, jak udržet informovanost přátel a rodiny o tom, kde se právě řidič nachází a kam má namířeno.

•    Připomenutí odjezdu – Řidiči mohou také přijímat připomenutí odjezdu na cesty, které si naplánovali a přidali do svého kalendáře. Jejich iPhone je sám upozorní ve chvíli, kdy nastane čas plánovaného odjezdu.

•    Ekonomické trasy – Řidiči mohou ušetřit peníze a redukovat dopad na životní prostředí tím, že si zvolí trasu nejméně náročnou na spotřebu paliva.

•    Symboly vozu – Řidiči si nově mohou také personalizovat symbol svého vozu, ikonu i barvu, která  odpovídá jejich stylu.

TomTom pro iPhone

Cena a dostupnost

Kontinentální a regionální verze aplikace TomTom pro iPhone 3G, iPhone 3GS a iPod Touch je možné zakoupit a stáhnout na App Store nebo prostřednictvím http://www.tomtom.com/tomtom-app. Cena se pro různé regiony liší. Cena aplikace s mapovým pokrytím východní Evropy je 59,99 EUR. Aplikace TomTom pro iPhone verze 1.4 je kompatibilní s OS 3.0 a iOS 4, uživatelům se však doporučuje upgradovat na iOS 4, jinak nebudou moci využívat všech nových vlastností.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?