Hlavní navigace

TomTom vylepšil navigaci XL, ta nabídne snazší ovládání

18. 5. 2010

Sdílet

Nástupce modelu TomTom XL IQ Routes Edition obsahuje zjednodušené uživatelské menu a funkce jako navádění do jízdních pruhů či technologie Map Share a IQ Routes. TomTom XL2 IQ Routes Edition obsahuje řadu zajímavých funkcí. K výpočtu trasy používá technologie TomTom IQ Routes reálně naměřené rychlosti na silnicích, analyzuje denní dobu i den, kdy se cesta koná.Prostřednictvím velké 11cm (4,3") dotykové obrazovky uživatel vstoupí do nového zjednodušeného menu, které obsahuje pouze dvě volby – „Naplánovat trasu“ a „Prohlížet mapu“. Součástí funkční výbavy je také navádění do jízdních pruhů, které má řidiči usnadnit řízení na složitých křižovatkách. Tato funkce zobrazuje jízdní pruhy a signalizuje řidiči, do kterého z nich se má zařadit.

Jestliže do 30 dnů od prvního zapnutí přístroje vyjde nová mapa, záruka nejnovější mapy vám umožňuje její bezplatné stažení prostřednictvím TomTom HOME. Integrovaná technologie Map Share dovoluje uživatelům provádět opravy do svých map a zároveň si bezplatně stáhnout opravy od milionů ostatních zákazníků TomTom. TomTom XL2 IQ Routes Edition je kompatibilní s dopravní službou RDS-TMC, která předává řidiči informace o aktuální dopravní situaci a dokáže také naplánovat alternativní trasu, jestliže taková trasa existuje.

TomTom

Cena a dostupnost

TomTom XL2 IQ Routes Edition je k dostání v českých obchodech ve třech verzích: XL2 IQ Routes Regional (doporučená cena 3890 Kč), XL2 IQ Routes Europe (doporučená cena 4690 Kč) a XL2 IQ Routes Europe Traffic s dvouletou aktualizací map (doporučená cena 6490 Kč).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?