Hlavní navigace

Toner obsahující biomasu vyvíjí Kyocera

28. 6. 2012

Sdílet

toner kyocera s biomasouTonery s biomasou jsou ve srovnání s výrobou konvenčních tonerů výjimečné především nízkým množstvím emisí CO2 při výrobě i likvidaci.

„Naše dlouhodobě používaná technologie Ecosys významně přispívá k ochraně životního prostředí. Nejen že produkuje až o 75 procent méně odpadu než běžné systémy, ale i válec našich zařízení vydrží až třicetkrát déle než obvykle. Udělali jsme tedy další krok a vyvinuli toner s biomasou, který přijde na trh v roce 2012,“ říká Berthold Hurtz, produktový manažer společnosti Kyocera v Evropě, a dodává: „Používáme výhradně biomasu certifikovanou RSPO.“

Organizace RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) byla založena v roce 2004 na podnět Světového fondu na ochranu přírody (WWF). Jejím cílem je podporovat udržitelné způsoby pěstování palmového oleje a tím chránit životní prostředí. Certifikované kultivace RSPO dodržují přísná společenská a ekologická kritéria v oblasti udržitelné výroby palmového oleje, která zaručují, že nebudou při výrobě zařízení používány suroviny určené pro výrobu potravin.

Výroba nových tonerů z biomasy od společnosti Kyocera vyprodukuje o 30 procent méně emisí CO2. Biomasa je totiž uhlíkově neutrální, a proto do atmosféry neuvolňuje žádné emise CO2.

Kyocera Document Solutions bude zpočátku dodávat tonery s biomasou pro pět modelů své oceňované série multifunkčních zařízení s označením FS. Zavedení toneru s biomasou je plánováno na druhé pololetí roku 2012.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?