Hlavní navigace

Toshiba představuje nové externí pevné disky StorE steel a StorE art

14. 4. 2009

Sdílet

Toshiba rozšiřuje svou rodinu externích harddisků o dva nové přírůstkyLidé stále intenzivněji shromažďují data, fotografie, videa a hudební skladby. K tomuto „digitálnímu bohatství“ chtějí mít přístup prostřednictvím různých zařízení, jako jsou televizory, notebooky nebo hi-fi systémy. Externí harddisky nabízejí možné řešení, jak toho dosáhnout.

Všechny nové modely externích pevných disků Toshiba  jsou vybaveny rozhraním USB 2.0,  a tak je lze použít jako multimediální centra pro ukládání všech typů souborů, včetně filmů, fotografií a hudby. Společnost Toshiba je navíc dodává se softwarovým bezpečnostním balíkem McAfee Internet Security.


StorE steel – minimalistický design z lesklé oceli


Steel

Kryt je vyroben z leštěné nerezové oceli, která je odolná vůči poškrábání a zašpinění a je k dispozici ve třech metalických provedeních: v barvě titania, stříbra a zlata. HDD se dodává ve verzi 1,8", měří 10,3 cm x 6,3 cm x 1,4 cm a nabízí úložnou kapacitu až 160 GB. Disk je též velmi lehký – navzdory ocelovému pouzdru váží pouhých 120 gramů. Mimoto není zapotřebí žádné externí napájení, protože je napájen prostřednictvím rozhraní USB.

StorE art – ukládání dat je uměním?Harddisky StorE art jsou vhodné pro zákazníky, kteří hledají robustní, ale současně přenosné řešení pro ukládání velkých objemů dat. Modely v této řadě se budou nabízet ve dvou velikostech: 2,5" a 3,5". Verze 2,5" váží 175 gramů, což představuje řešení jak pro domácí a kancelářské využití, tak pro cestování. Napájení je řešeno přes USB port. Harddisk nabízí úložnou kapacitu od 160 GB do 500 GB.

Pro uživatele, kteří chtějí ukládat velké objemy multimediálních dat, je k dispozici velkokapacitní verze externího harddisku StorE art o průměru 3,5", která poskytuje kapacitu od 500 GB do 1000 GB. Protože je tento model určen pro stolní použití, vyžaduje externí napájení.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality