Hlavní navigace

Toshiba Satellite A500 - šestnáctka pro multimedia

12. 6. 2009

Sdílet

Toshiba Satellite A500 - šestnáctka pro multimediaDivize počítačových systémů společnosti Toshiba ohlásila novou řadu 16" notebooku Satellite A500. Novinka bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dispozici během léta 2009.

Toshiba

Produkt vybaven 16" displejem HD Toshiba TruBrite s poměrem stran 16:9, rozlišením 1 366 × 768 pixelů a svítivostí 200 cd/m². Vestavěný televizní tuner  umí přijímat analogové i digitální programy vysílané pozemními vysílači – DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial). Výrobce do notebooku integroval také stereoreproduktory Harman Kardon.

Víko notebooku Satellite A500 vyvedené v černé barvě má novou povrchovou úpravu Toshiba Fusion založenou na technologii IMR (In-Mold Rolling). Aby splnila různá očekávání zákazníků ohledně designu a ceny, umožňuje jim společnost Toshiba výběr ze dvou variant: První má rámeček kolem LCD displeje a stříbrný kloub a lem víka. Prémiová verze nabízí obrazovku s minimálními okraji (Flush Screen) se skleněnou maskou, přičemž lem víka a kloub je pochromován.

Notebook Satellite A500 nabízí klávesnici plné velikosti, jejíž součástí je samostatná numerická část. Zařízení Touch Pad s funkcí vícedotykového ovládání  umožňuje posouvání a další často používané operace. Díky technologii REGZA-Link, což je rozhraní HDMI CEC (High-Definition Multimedia Interface Consumer Electronics Control), je možné notebook Satellite A500 ovládat pomocí dálkového ovládání, které se běžně používá u zařízení spotřební elektroniky, jako je televizor Toshiba REGZA. Společnost Toshiba je prvním výrobcem, který implementuje u svých notebooků specifikaci CEC rozhraní HDMI.

Toshiba


Notebook Satellite A500 je vybaven integrovanou jednotkou DVD Super Multi (2 vrstvy), slotem Bridge Media 5 v 1, třemi rozhraními USB 2.0 a dalším kombinovaným portem eSATA/USB s podporou funkce Sleep-and-Charge, která uživatelům umožňuje nabíjet přehrávač MP3, mobilní telefon nebo jiné zařízení, i když je notebook vypnutý.

Toshiba

Notebook Satellite A500 je v závislosti na konfiguraci osazen procesory Intel CPU – maximálně typu Core 2 Duo (Satellite A500) nebo procesory AMD – maximálně typu Turion X2 Ultra Dual-Core (Satellite A500D). Novinka z řady řady Satellite nabízí paměť DDR s kapacitou až 8 GB a je vybavena pevným diskem s kapacitou až 500 GB. Konfigurace notebooku Satellite A500 může také zahrnovat jednotku SSD s kapacitou 64 GB. Webová kamera s vysokým rozlišením (HD) zaznamenává videa v širokoúhlém formátu. Zárukou grafického výkonu notebooků Satellite A500 jsou grafické HD procesory ATI Mobility Radeon s pamětí VRAM DDR3 až 1 GB.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?