Hlavní navigace

Toshiba STOR.E ALU 2 - až 2 TB na externím disku

9. 6. 2010

Sdílet

Společnost Toshiba představila nový externí harddisk STOR.E ALU 2, následníka modelu STOR.E ALU. Nový harddisk se bude dodávat ve dvou různých verzích: s plotnami o průměru 2,5 palce nabídne úložnou kapacitu až 640 GB a v provedení s plotnami o průměru 3,5 palce poskytne kapacitu pro ukládání dat až 2 TB. Externí harddisky STOR.E ALU 2 budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během druhého čtvrtletí 2010.

Toshiba STOR.E ALU 2

3,5palcový model má napájecí adaptér o příkonu 24 wattů (12 V/2 A) a je tak určen pro stabilní použití doma nebo v kanceláři. Harddisk STOR.E ALU 2 ve 2,5palcovém provedení je navržen pro uživatele, kteří potřebují přenosné zařízení, jež jim poskytne služby na cestách i doma. Tento harddisk váží 175 gramů, je napájen prostřednictvím USB a jeho rozměry jsou 129 mm x 14 mm x 74 mm. Přenos dat u modelů STOR.E ALU 2 zajišťuje vysokorychlostní rozhraní USB 2.0.

Pouzdro harddisku STOR.E ALU 2 se dodává ve dvou barevných provedeních – stříbrném a kávově hnědém. Podle výrobce ochrání elektronické součásti i samotný harddisk před prachem, politím vodou a mechanickými nárazy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?