Hlavní navigace

TP-Link nabízí další bezdrátové extendery

26. 4. 2021

Sdílet

Všechny tři extendery dokážou podle výrobce rozšířit Wi-Fi tak, aby eliminovaly mrtvé zóny, a přinesly stabilní signál do odlehlejších koutů domácnosti nebo kancelářských prostor. Výhodou všech tří je i fakt, že je možné je připojit do systému OneMesh od společnosti TP-Link, a vytvořit tak jednotnou meshovou síť bez nutnosti manuálního přepínání jednotlivých Wi-Fi sítí v rámci domácnosti.

Výrobce si zakládá na snadná instalaci, která spočívá ve spárování nového extenderu se stávajícím routerem, a to po jeho připojení do zásuvky. Stačí jen stisknout tlačítko WPS na extenderu. Potom můžete celou síť snadno spravovat skrze mobilní aplikaci Tether v češtině a slovenštině nebo přes webové rozhraní.

Zatímco model RE215 podporuje standard AC750, u zbývajících dvou modelů dostaneme AC1200. TP-Link RE215 tak ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz funguje při maximální rychlosti 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz pak při 433 Mbit/s. RE315 a RE330 dosahují shodných rychlostí v pásmu 2,4 GHz, ovšem v 5GHz pásmu už „uhánějí“ i 867 Mbit/s.

Všechny tři opakovače mají společný také indikátor signálu, který ukazuje sílu signálu v daném místě, a pomáhá tak najít pro extender nejvhodnější umístění v rámci domácnosti pro optimální pokrytí bezdrátovou sítí.

Dalším kladem modelů RE315 a RE330 je režim AP (access point), tedy funkce přístupového bodu, která znamená možnost vytvoření přístupového bodu Wi-Fi pro vylepšení stávající kabelové sítě o „upgrade“ směrem k bezdrátu. Oba modely s sebou zároveň přinášejí i vysokorychlostní režim, který pro uživatele znamená dosažení nejvyšší možné rychlosti s využitím jednoho Wi-Fi pásma jakožto páteřního.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?