Hlavní navigace

TP-Link nabízí designově povedený směrovač Archer C20

15. 5. 2015

Sdílet

Jak je již v této oblasti zvykem, funguje zařízení v obou běžných frekvenčních pásmech. Zatímco v pásmu 2,4 GHz dosahuje maximální rychlosti přenosu dat o hodnotě 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz je to 433 Mbit/s, celkem tedy až 733 Mbit/s. Takovéto rychlosti je možné dosáhnout i díky podpoře standardu 802.11ac.

Moderně koncipovaný modro-šedý károvaný směrovač umí paralelně fungovat v obou pásmech, přičemž v pásmu 2,4 GHz, které je více vytížené, zvládá méně náročné úkoly typu surfování po internetu nebo psaní e-mailů, zálohování dat, streamování HD videa nebo hraní on-line her pak probíhá ve stejnou chvíli v pásmu 5 GHz.

Router Archer C20 se vyznačuje také jednoduchou správou, která se provádí prostřednictvím konfiguračního nástroje umístěného na přiloženém CD. K dispozici je taktéž port USB, do něhož připojíte například externí disk (na němž jsou data přístupná také přes FTP server) nebo síťovou tiskárnu.

Zabezpečení je řešeno například integrovaným firewallem, 128bitovým šifrováním WPA-PSK/WPA2-PSK či možností vytvoření speciální oddělené sítě pro hosty.

TP-Link Archer C20 je na našem trhu k dispozici za doporučenou koncovou cenu 1 349 Kč i s daní.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?