Hlavní navigace

TP-Link nabízí nové powerline adaptéry pro šíření internetu elektrickými rozvody

4. 4. 2015

Sdílet

Powerline adaptéry jsou určeny pro šíření internetového signálu a přenos dat do odlehlých oblastí domácností či kanceláří pomocí elektrických rozvodů. Sada TL-PA8010P KIT zvládá maximální přenosové rychlosti do 1 200 Mbit/s, přičemž konečná rychlost závisí hlavně na vzdálenosti od zdroje a kvalitě elektrických rozvodů v nemovitosti. Maximální rychlost je však více než dostačující pro multitaskingové operace, přehrávání HD videa, hraní online her či stahování velkých souborů.

TP-Link TL-PA8010P KIT

Jistě vítanou součástí obou adaptérů je průchozí zásuvka, takže adaptéry vlastně vůbec nezabírají místo jiným spotřebičům, které se dají do sítě připojit přes ně. K dispozici je také gigabitový ethernetový port, který umožňuje propojit router s výchozím adaptérem a cílový adaptér s koncovým zařízením, takže není třeba aktivovat Wi-Fi síť, což ocení ti, kteří by neradi zvyšovali elektromagnetické záření bezdrátové sítě – například kvůli malým dětem.

Adaptéry se nastavují velice jednoduše – po zapojení k routeru a ke koncovému zařízení se adaptéry navzájem rozpoznají a naváží spojení. Oba adaptéry jsou pak vybaveny tlačítkem, jehož stiskem aktivujete zabezpečení sítě. Uživatel se nemusí starat o žádnou konfiguraci.

Sadu powerline adaptérů TP-Link TL-PA8010P KIT (2× AV1200) zakoupíte na českém trhu za doporučenou koncovou cenu 2 999 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?