Hlavní navigace

TP-Link nabízí powerline adaptéry pro rychlý přenos dat

5. 9. 2017

Sdílet

Díky sadě, která je označena jako TL-WPA9610 KIT, lze data v rámci domácí sítě přenášet i tam, kam nedosáhne stávající signál Wi-Fi a zároveň tam není možné (nebo přinejmenším estetické) tahat kabely pro pevné připojení. Mimochodem, pokud jde o tuto oblast, tedy „drátové“ připojení, využívá sada powerline adaptérů pro přenos standard HomePlug AV2 s přenosem kategorie AV2000, tedy do rychlosti 2 000 Mbit/s, což znamená třeba i plynulý přenos streamovaného videa v rozlišení 4K.

Domácí Wi-Fi síť pak s využitím sady TL-WPA9610 KIT vytvoříte v kategorii AC1200 (se standardem 802.11ac) s maximální rychlostí přenosu dat do 1 167 Mbit/s, z toho 867 Mbit/s v méně používaném pásmu 5 GHz a 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz pro méně náročné úlohy. Při takové kombinované teoretické rychlosti zvládnete třeba přenášet video ve Full HD rozlišení nebo hrát on-line hry.

K dispozici je navíc technologie 2x2 MIMO pro souběžné připojení více zařízení a také beamforming, tedy tvarování signálu.

Pro konfigurace powerline adaptérů TP-Link TL-WPA9610 KIT lze využít buďto mobilní aplikaci (pro Android a iOS) nebo webové rozhraní se shodným názvem tpPLC.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?