Hlavní navigace

TP-Link představuje gigabitový směrovač TL-WR1042ND s rychlostí Wi-Fi až 300 Mbit/s

23. 7. 2012

Sdílet

Směrovač nabízí vestavěný přepínač, který disponuje čtyřmi gigabitovými porty pro LAN, jež zajistí rychlý přenos dat mezi počítači na lokální síti. Chybět nemůže ani gigabitový port WAN pro připojení internetu.

Díky pokročilé technologii MIMO mohou uživatelé s novým směrovače z dílny společnosti TP-Link přenášet data po Wi-Fi rychlostí až 300 Mbit/s. O upřednostnění multimédií na bezdrátové síti se postará technologie WMM (Wi-Fi multimedia).

Model TL-WR1042ND je vybaven také USB 2.0 portem - po připojení vybraných periferií tak poslouží jako úložiště souborů, FTP server či tiskový server. Zařízení dokáže pracovat také jako multimediální server, což uživatelům umožní snadno sdílet hudbu, videa a fotografie.

Se správou směrovače TL-WR1042ND nebudou mít potíže ani méně zkušení uživatelé. Zařízení je vybaveno speciálním tlačítkem pro vypnutí bezdrátového rozhraní, takže není potřeba vstupovat do administrace.

Pokud však uživatelé do administrace potřebují vstoupit, nemusí znát ani IP adresu zařízení. Vše usnadňuje webová adresa tplinklogin.net, jejímž prostřednictvím se lze do administrace přihlásit.

Směrovač zvládá také funkci WPS (známou rovněž pod zkratkou QSS), jež slouží pro snadné připojení k bezdrátové síti. Uživatelům stačí stisknout tlačítko na směrovači a připojit se k síti, díky čemuž se mohou připojit i bez nutnosti pamatovat si složité heslo.

Funkce IP QoS zajistí vhodné rozložení přenosové rychlosti a dokáže upřednostnit kritické aplikace citlivé na přenos dat před stahováním objemných souborů. Novinka je v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 1331 Kč včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?