Hlavní navigace

TP-Link přichází s routerem podporujícím tři pásma

21. 3. 2017

Sdílet

A když píšeme velice rychlým, myslíme tím skutečně velice rychlým. Maximální přenosová rychlost dat tohoto monstra činí 5,4 Gbit/s, čehož je dosaženo díky několika použitým technologiím (viz níže), ale hlavně díky podpoře tří pásem. To základní, pohybující se okolo frekvence 2,4 GHz, dosahuje maximální rychlosti 1 000 Mbit/s, a následně je tu i podpora dvojice pásem okolo 5 GHz, přičemž v každém z nich zařízení dosahuje rychlosti do 2 164 Mbit/s. Samozřejmostí je možnost vyhrazení jednotlivých pásem různým úlohám.

Další specialitou, jež dále navyšuje výkon síťového zařízení, je integrovaný 1,4GHz dvoujádrový procesor se třemi koprocesory, což mimo jiné zajišťuje stabilitu připojení. Výše uvedená rychlost plně dostačuje například pro streamování 4K videa (ultra HD) nebo souběžné hraní on-line her více hráči.

K dispozici je taktéž osm nastavitelných externích antén s technologií beamformingu (tvarování paprsku), zefektivňujících využití kapacity routeru. K dalším vlastnostem patří podpora technologií MU-MIMO, Smart Connect, 4-Stream nebo NitroQAM, které dále navyšují výkon zařízení, a to až několikanásobně oproti standardním AC routerům. Například díky technologiím Broadcom NitroQAM a 4-Stream je možné dosáhnout maximálních technicky dostupných rychlostí standardu 802.11ac.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?